Świętujemy 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II! 40% rabatu na wszystkie książki o Papieżu Polaku!

Nasi autorzy

Świętujemy 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II! 40% rabatu na wszystkie książki o Papieżu Polaku!

Z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę – 40% rabatu na wszystkie książki o Papieżu Polaku! Jako wydawnictwo papieskie z dumą wspominamy Jana Pawła II i świętujemy ten czas w sposób szczególny – uczcij pamięć o naszym Papieżu, świętuj jego dziedzictwo i zakup wybraną publikację!

Nasze papieskie publikacje stają się źródłem wiedzy, ale przede wszystkim inspiracją do odkrywania głębszych aspektów wiary i posługi. Zachęcają nas do refleksji nad naszym własnym powołaniem i odwagą, którą możemy czerpać z życia i nauczania Jana Pawła II. Zakup piękną publikację z kodem rabatowym: SWIETY40; promocja trwa od 19.04. do 29.04. 

ZAMÓW TUTAJ: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/tematy/10-lecie-kanonizacji-jana-pawla-ii.

„Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II”, to fascynująca biografia oraz podróż w głąb serca człowieka, który pozostawił niezatarte ślady w historii Kościoła i świata. To książka, którą warto przeczytać, aby lepiej zrozumieć Papieża Polaka, ale także siebie i swoje miejsce w dzisiejszym świecie. Książka oferuje bogatą narrację, ale także obrazy, które dodają nowej głębi opowieści. 162 zdjęcia mistrza Adama Bujaka, uwieczniającego życie Jana Pawła II, są niezwykle wartościowym dodatkiem, umożliwiającym czytelnikom jeszcze głębsze zanurzenie się w historii tego wyjątkowego człowieka.

Polecamy również „Hetmana Chrystusa” autorstwa Jolanty Sosnowskiej, monumentalną biografię, która poświęcona jest życiu i pontyfikatowi św. Jana Pawła II, polskiego Papieża, którego postać Autorka ukazuje w sposób wyjątkowo zachwycający. „Hetman Chrystusa” oddaje niezłomną siłę oraz nieposkromioną wiarę Papieża, który prowadził swój pontyfikat jak prawdziwy dowódca, walcząc o wartości chrześcijańskie i ludzką godność. Podkreślany jest jego konsekwentny charakter, inteligencja, odwaga oraz głęboka duchowość, która inspiruje nie tylko wiernych, ale także tych, którzy niekoniecznie podzielają jego religijne przekonania.

Z kolei w książce „Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki” znajdziemy zbiór przesłań, listów i wypowiedzi św. Jana Pawła II, skierowanych do Polaków od początku jego pontyfikatu aż do ostatnich dni. Stanowi ona kompendium jego nauk, przekazując nie tylko nauki religijne, ale także zachęcając do umiłowania Ojczyzny, kultywowania tradycji i wartości chrześcijańskich oraz budowania społeczeństwa opartego na solidarności i moralności. Książka zawiera blisko 90 wypowiedzi Papieża, które poruszają różnorodne tematy, od spraw duchowych i moralnych po społeczne i narodowe wyzwania. Ilustrowana jest pięknymi fotografiami mistrza Adama Bujaka, dodającymi głębi i kontekstu przekazowi tekstu. Św. Jan Paweł II, będąc dumny z polskiego dziedzictwa i wierząc w rolę Polski w Europie, zachęcał Polaków do trwania w wierze, wzmacniania swojego narodu oraz dążenia do doskonałości moralnej i duchowej. Jego przesłanie o budowaniu społeczeństwa opartego na chrześcijańskich wartościach, miłości do Ojczyzny oraz trosce o bliźnich ma nadal aktualne znaczenie w obliczu współczesnych wyzwań i trudności.

Publikacja „Totus Tuus” to hołd dla życia i dziedzictwa św. Jana Pawła II, znanego ze swojej głębokiej pobożności maryjnej. Autor, Adam Bujak, przedstawia więzi łączące Papieża z Matką Bożą oraz wpływ tej relacji na życie i działalność Jana Pawła II. Książka zawiera piękne fotografie, ukazujące kult Maryi w życiu Papieża oraz jego liczne pielgrzymki do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Wprowadzenie autorstwa ks. prof. Jana Machniaka uzupełnia te obrazy, opowiadając o roli Maryi w życiu Karola Wojtyły i w historii Polski. „Totus Tuus” to nie tylko zapis fotograficzny, lecz także duchowy portret wielkiego papieża i jego relacji z Matką Bożą, która nadal inspiruje naród polski.

Kup książki o Janie Pawle II z 40% rabatem w dniach od 19.04. do 29.04. Razem uczcijmy jego pamięć!

TP

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce Jolanta Sosnowska (autorka czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”), śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

 

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II Tom 1

Hetman Chrystusa - Biografia św. Jana Pawła II Tom 1

Jolanta Sosnowska

Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.

 

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Jan Paweł II, Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich.

 

Totus Tuus

Totus Tuus

Jan Paweł II, Adam Bujak, ks. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.