Super Bowl 2024: Ks. Steve Kim, katolicki kapelan drużyny San Francisco 49ers

Nasi autorzy

Super Bowl 2024: Ks. Steve Kim, katolicki kapelan drużyny San Francisco 49ers

Źródło: National Catholic Register, fot. Courtesy photo/Father Steve Kim

Źródło: National Catholic Register, fot. Courtesy photo/Father Steve Kim

Wiele drużyn sportowych ma swoje talizmany, osoby, których obecność przynosi szczęście i daje dodatkową motywację zawodnikom. Dla San Francisco 49ers ta duchowa moc nazywa się – ks. Steve Kim. Jako kapelan katolicki, ale przede wszystkim przyjaciel, motywator i duchowy przewodnik dla całej drużyny, ks. Kim stoi u boku graczy nie tylko w chwilach sukcesu, ale także w tych trudniejszych, kiedy wsparcie i nadzieja są najbardziej potrzebne.

Ks. Kim jest niezwykłą postacią w świecie futbolu amerykańskiego. Urodzony w Korei Południowej, przybył na Zachodnie Wybrzeże jako dziecko i od tego czasu jego życie stało się hołdem dla wiary, rodziny i sportu. Zamiast podążać ścieżką biznesmena, jak jego ojciec, czy też zawodowego golfisty, skierował się ku kapłaństwu, o którym marzenia kształtowały się w nim od dziecka. I choć mógłby znaleźć się na polach golfowych, to wybrał pójście drogą duszpasterską, stając się duchowym przewodnikiem dla wielu.

Jego związek z zespołem 49ers to nie tylko obowiązek duszpasterski, ale również wyraz autentycznej pasji. Ks. Kim od lat jest zagorzałym fanem drużyny, co sprawia, że jego rola kapelana nabiera jeszcze większego znaczenia. Odprawiając Msze św. dla zainteresowanych członków zespołu, słuchając spowiedzi, oferując porady czy też po prostu będąc obecnym podczas meczów, daje drużynie nie tylko duchowe wsparcie, ale także uczucie więzi i wspólnoty.

Jego podejście do roli kapelana jest unikatowe. Ks. Kim przypomina graczom nie tylko o wartościach wiary, ale również o odpowiedzialności, jaką niesie bycie wzorcem dla milionów ludzi oglądających mecze. Jego kazania są pełne nadziei i zachęty, a jednocześnie przypominają o konieczności spójności między wiarą a życiem codziennym.

Jego wpływ na zespół jest niezaprzeczalny. Gracze, personel i rodziny 49ers znaleźli w nim mentora, przyjaciela i inspirację. Jego determinacja, zaangażowanie i pozytywne podejście przyczyniły się do budowy silnej więzi w drużynie, co przekłada się na sukcesy na boisku. Ale jego wpływ nie kończy się jedynie na polu gry. Jego praca społeczna i zaangażowanie w życie parafii i społeczności są równie imponujące. Od pomocy w dokończeniu budowy kościoła po organizowanie akcji charytatywnych, ks.  Kim jest prawdziwym liderem duchowym i społecznym.

W dniach poprzedzających Super Bowl LVIII, jego obecność i wsparcie były kluczowe dla zespołu. Jego wiara w zwycięstwo i przekonanie, że Bóg jest z nimi, dawały graczom dodatkową motywację i pewność siebie. Ks. Steve Kim to nie tylko kapelan, ale przede wszystkim przykład siły, wiary i oddania. Jego historia to inspiracja dla wszystkich, którzy szukają równowagi między wiarą a życiem codziennym, a jego obecność w drużynie San Francisco 49ers to nieoceniony dar dla wszystkich, którzy mają przyjemność z nim współpracować.

Źródło: National Catholic Register, TP 

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

 

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

 

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

ks. Waldemar Chrostowski

Czyż nie jest to bardzo trafny komentarz do naszych czasów: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje”. Te słowa napisał blisko dwa tysiące lat temu św. Paweł Apostoł – nic nie straciły na aktualności. Tak samo zresztą jak i całe nauczanie Chrystusa, którego dziełem jest nasz Kościół.

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Drugi, ostatni tom bestsellerowej serii „Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia”. Książka rzetelna, napisana ze znawstwem przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. Świetnie się czyta, niemal jak opowieść o niezwykłych przygodach.

 

Bieg życia Justyny

Bieg życia Justyny

Adam Sosnowski, Andrzej Stanowski

Pierwsza na świecie biografia multimedalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Niewiarygodne tempo - książkę wieńczy relacja z Vancouver. We wszystkich dobrych księgarniach "Bieg życia Justyny" znalazł się już w tydzień po olimpiadzie! Książka dokumentuje osiągnięcia polskiej królowej nart, stwarza również niepowtarzalną okazję bliższego jej poznania.

 

Niepokój stadionów

Niepokój stadionów

Marek Bobakowski, Rafał Zaremba

Niepokój stadionów to bogato ilustrowana, napisana porywającym językiem książka, a starannie dobrane zdjęcia pozwalają wczuć się w klimat opisanych wydarzeń. Autorzy, dwaj znakomici dziennikarze sportowi, analizują problem wielkich emocji, które w różny sposób towarzyszą rozgrywkom sportowym.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.