Prawie 300 tytułów, prawie 900 nagród i stypendiów. „Transpłciowe kobiety” w kobiecym sporcie

Nasi autorzy

Prawie 300 tytułów, prawie 900 nagród i stypendiów. „Transpłciowe kobiety” w kobiecym sporcie

fot. Pexels.com fot. Pexels.com Mężczyźni uważający się za  „transpłciowe kobiety” otrzymali już prawie 300 tytułów oraz prawie 900 nagród, stypendiów czy też innych tego rodzaju wyróżnień przygotowanych dla zawodniczek płci żeńskiej. Tą smutną statystykę przygotował portal SheWon.org.

Mimo licznych protestów, jakie zostały wystosowane w sprawie dopuszczania biologicznych mężczyzn do kobiecych konkurencji, wciąż nie brakuje zwolenników takiego stanu rzeczy. Jednym z nich jest demokratyczny kongresmen Jerry Nadler, uparcie twierdzący, że „transpłciowe kobiety” mogą uczestniczyć w kobiecych zawodach.

Z kolei republikańska kongresmenka Harriet Hageman z Wyoming chciała, by Kongres zajął się statystykami dotyczącymi kobiet kontuzjowanych przez sportowców płci męskiej oraz skradzionych przez nich tytułów, skatalogowanych przez portal SheWon.org. Sprzeciwił się temu Jerry Nadler i to pomimo tego, że obecnie w 25, a już niedługo w 26 stanach USA wprowadzone są w tej kwestii odpowiednie regulacje broniące kobiet przed nieuczciwą konkurencją z mężczyznami.

Już w obecnym, 2024 roku zanotowano 12 przypadków, kiedy to kobiety traciły niesprawiedliwie swój sportowy tytuł na rzecz „transpłciowych kobiet”, natomiast statystyki zebrane przez SheWon.org zestawiły do tej pory informacje o 297 skradzionych pierwszych miejscach, 263 tytułach wicemistrzowskich i 250 sytuacjach, kiedy to zawodniczka utraciła miejsce na podium na rzecz „transpłciowej” kobiety. Dane te dotyczą 428 konkurencji w 29 dyscyplinach sportowych, między innymi w biegach przełajowych, lekkoatletyce czy golfie.

źródło: lifesitenews.com, AD

***

Czy jesteśmy w stanie zatrzymać to szaleństwo? Obronić przed nim Polskę? Odpowiedzi na to pytanie poszukują autorzy Białego Kruka: 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Janusz Szewczak

Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.