Ojciec Pio: 10 faktów o świętym, które warto poznać i podzielić się z innymi

Nasi autorzy

Ojciec Pio: 10 faktów o świętym, które warto poznać i podzielić się z innymi

Święty stygmatyk Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968) propagował cotygodniową spowiedź, codzienną Komunię św., czytania, medytacje i rachunek sumienia jako drogi wzrostu duchowego, fot. z książki Święty stygmatyk Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968) propagował cotygodniową spowiedź, codzienną Komunię św., czytania, medytacje i rachunek sumienia jako drogi wzrostu duchowego, fot. z książki "Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku wyd. 2022" Wojciecha Roszkowskiego, str. 651.

Ojciec Pio to jeden z najbardziej popularnych świętych XX w., znany z wielu niezwykłych darów i cudów. Oto kilka interesujących faktów z jego życia:

  1. 1. Nadane imię: W 1903 r., w wieku 15 lat, Francesco Forgione rozpoczął swoje życie zakonne jako kapucyn, przyjmując imię brata Pio na cześć świętego Piusa V. To był początek jego długiej drogi w zakonie.

  2. 2. Służba wojskowa: Ojciec Pio został powołany do służby medycznej podczas I wojny światowej, ale z powodu częstych chorób musiał wracać do domu na rekonwalescencję. W 1916 r. został zwolniony ze służby ze względu na zły stan zdrowia i osiedlił się w San Giovanni Rotondo.

  3. 3. Przepowiednia dla Jana Pawła II: Ojciec Pio przepowiedział młodemu Karolowi Wojtyle, że zostanie papieżem, gdy ten miał zaledwie 28 lat. To prorocze spotkanie miało miejsce właśnie w San Giovanni Rotondo.

  4. 4. Dar bilokacji: Wg relacji żołnierzy walczących podczas II wojny światowej Ojciec Pio miał zdolność bilokacji, czyli jednoczesnej obecności w dwóch różnych miejscach. Twierdzono, że często ukazywał się na niebie i uniemożliwiał samolotom zrzucanie pocisków. Żadna bomba nie spadła na San Giovanni Rotondo. Widziano go także w Urugwaju, gdzie udzielił ostatniego namaszczenia kapłanowi.

  5. 5. Stygmaty: Ojciec Pio otrzymał stygmaty w 1918 r., na rękach, stopach i boku, w miejscach ran Jezusa Ukrzyżowanego. Z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Stygmaty zniknęły po jego śmierci.

  6. 6. Wizje i walka z szatanem: Ojciec Pio często miewał wizje i objawienia, w tym spotkania z Jezusem, Maryją i Aniołem Stróżem. Opisywał także wizję apokalipsy, która miała miejsce w 1902 r. Walka z szatanem, a także uwolnienie ludzi od dręczeń szatańskich były częścią jego życia.

  7. 7. Uzdrowienia i cuda: Ojcu Pio jest przypisywane wiele cudów i uzdrowień, w tym obdarzenie wzrokiem niewidomej dziewczynki oraz nawrócenie masońskiego dziennikarza.

  8. 8. Ostatnia Msza św.: Ostatnią Mszę św. Ojciec Pio odprawił 22 września 1968 r., dokładnie 50 lat po otrzymaniu stygmatów.

  9. 9. Dom Ulgi w Cierpieniu: Zakonnik założył szpital, który miał być miejscem ulgi zarówno dla ciała, jak i duszy. Obiekt przyciągał wielu pacjentów, a dzięki modlitwie wstawienniczej Ojca Pio miało tam miejsce wiele cudownych uzdrowień.

  10. 10. Relikwie św. Ojca Pio: Po ekshumacji ciała Ojca Pio w 2008 r. jego doczesne szczątki zostały wystawione na widok publiczny, przyciągając miliony wiernych. Dodatkowo, w 2010 r. przewieziono do Pietrelciny jedną z jego kości gnykowych i prezentowano ją jako niezwykłą relikwię.

Jeśli interesuje Cię ten temat, polecamy książkę "Kto z Bogiem, a kto z diabłem" Czesława Ryszki, gdzie na str. 319 można znaleźć rozdział zatytułowany "Ojciec Pio-zwyczajny i zarazem nadzwyczajny święty stygmatyk". Serdecznie polecamy!

Źródło: Catholic News Agency; National Catholic Register; Family News Service, TP

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Drugi, ostatni tom bestsellerowej serii „Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia”. Książka rzetelna, napisana ze znawstwem przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. Świetnie się czyta, niemal jak opowieść o niezwykłych przygodach.

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola  wyd. 2022

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022

Wojciech Roszkowski

Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga. Ten ostatni bowiem zawsze będzie posługiwał się manipulacją, udając „obiektywnego” badacza w celu siania wątpliwości.

 

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Czesław Ryszka

Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.

 

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Odpowiedź nieba dla ziemi. Lourdes. Objawienia, uzdrowienia, nawrócenia

Gustave Boissarie

Wszystkie postaci w tej książce są autentyczne, wszystkie opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce. Czyta się ją jednak nie jak chłodny dokument, ale jak pełną dramatycznych zwrotów akcji powieść. Jest to zarazem wielkie świadectwo działalności Pana Boga. Upodobał On sobie niektóre z miejsc na naszej Ziemi, gdzie Jego wyznawcy gromadzą się szczególnie licznie, gdzie leczy On nas i nawraca – mówimy, że czyni tam cuda.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.