Mocny apel o duchową adopcję dziecka poczętego. "Toczy się wyjątkowo intensywna duchowa walka"

Nasi autorzy

Mocny apel o duchową adopcję dziecka poczętego. "Toczy się wyjątkowo intensywna duchowa walka"

Fot. Pexels.com. Fot. Pexels.com. Ojciec Samuel Karwacki OSPPE, krajowy koordynator duchowej adopcji dziecka poczętego, zaapelował w mocnych słowach o „intensywną duchową walkę o każde poczęte życie. Jest to walka nie tylko prawna czy społeczna, ale przede wszystkim duchowa. Każde poczęte dziecko jest bowiem niepowtarzalnym Bożym darem”.

Ojciec Samuel podkreślił, że jego apel to wyraz szczególnego wyzwania i zaangażowania w służbę życia w czasie tego Roku Jubileuszowego 2025.

Ojciec Samuel Karwacki OSPPE apeluje:

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

Przeżywamy właśnie szczególny czas – Rok Jubileuszowy 2025, który jest rokiem nadziei. Jest to wyjątkowy okres łaski, czas otwartych drzwi do serca Boga, w którym Pan pragnie obdarzać nas swoim miłosierdziem, umacniać naszą wiarę i odnawiać w nas nadzieję. Jubileusz to wezwanie, byśmy z nową mocą zaangażowali się w służbę życiu i stali się jego świadkami wobec świata. W naszym kraju obecnie toczy się wyjątkowo intensywna duchowa walka o każde poczęte życie.

Jesteśmy świadkami zmagań, w których ludzkie życie od pierwszych chwil swego istnienia musi być bronione, szanowane i otaczane szczególną troską. Jest to walka nie tylko prawna czy społeczna, ale przede wszystkim duchowa. Każde poczęte dziecko jest bowiem Bożym darem, niepowtarzalnym i umiłowanym przez samego Stwórcę.

W tym wyjątkowym Roku Nadziei zachęcam Was gorąco do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To piękne dzieło miłosierdzia polega na zobowiązaniu się do codziennej modlitwy – jednej dziesiątki Różańca – przez dziewięć miesięcy w intencji jednego dziecka, którego życie jest zagrożone w łonie matki. W ten sposób, przez prostą, lecz systematyczną modlitwę, możemy ocalić życie dziecka, które jest najbardziej bezbronne i najbardziej potrzebujące naszej pomocy. Duchowa adopcja to także dzieło nadziei – nadziei na to, że każde ludzkie życie, choćby najsłabsze, znajdzie miejsce w sercach swoich rodziców i całej społeczności. Jest to również świadectwo dla świata, że my, jako chrześcijanie, zawsze stajemy po stronie życia, po stronie tych, którzy nie mogą sami się obronić.

Niech Jubileuszowy Rok Nadziei 2025 będzie dla nas wszystkich impulsem, abyśmy otwarli serca na ten szczególny dar – dar modlitwy, miłości i troski o dzieci nienarodzone. Odpowiadając na zaproszenie do duchowej adopcji, możemy uratować życie jednego dziecka, ale także pomóc uzdrowić serca wielu ludzi. Każda modlitwa ma bowiem moc przemieniać rzeczywistość, każda dziesiątka Różańca wnosi światło tam, gdzie wydaje się panować ciemność i przywraca nadzieję tam, gdzie grozi zwątpienie.

Zachęcam Was z całego serca – podejmijmy tę duchową drogę już 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Niech każde uratowane dziecko stanie się znakiem Bożej nadziei, która nigdy nas nie zawodzi.

Z serdecznymi pozdrowieniami i błogosławieństwem,

Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego,

o. Samuel Karwacki OSPPE

Źródło: KAI; SM

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki umacniające w duchowej walce, jaką musimy prowadzić:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

ks. Waldemar Chrostowski

Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

Karl Keating

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Jan Paweł II, Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich.

Moc Ducha Świętego

Moc Ducha Świętego

Ks. Janusz Królikowski

Zdobywanie religijnej wiedzy nie kończy się wraz z przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej czy – najpóźniej – po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Poznawszy podstawy, powinniśmy potem stale znajomość prawd wiary i Słowa Bożego odnawiać i pogłębiać, by gmach wiary dziecięcej i młodzieńczej mógł stać się z czasem budowlą o trwałych i nienaruszalnych fundamentach.

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

Nauczanie wolnego narodu. Wyd. II 2024

Nauczanie wolnego narodu. Wyd. II 2024

Jan Paweł II, Jolanta Sosnowska

Na progu transformacji ustrojowej, podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 r., Papież dobitnie zwracał uwagę, że prawdy Dekalogu są fundamentalne, że jedynie za nimi należy podążać, a nie ulegać fascynacji bardzo szkodliwymi nowinkami światopoglądowymi.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.