Mike Johnson wybrany na spikera Izby Reprezentantów. Konserwatysta i prorodzinny orędownik na czele Kongresu
W środę 25 października, po kilku tygodniach zamieszania w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Mike Johnson z Luizjany został wybrany na nowego spikera. Johnson, znany konserwatysta i prorodzinny orędownik, zdobył poparcie Republikanów, którzy jednomyślnie zagłosowali za jego wyborem. Ostateczna liczba głosów wyniosła 220–209.
Mike Johnson to 51-letni kongresmen, który reprezentuje Shreveport i zachodnią część stanu Luizjana od 2017 roku. Jego polityczna kariera jest związana z konserwatywnymi wartościami i mocnym opowiadaniem się za życiem oraz wolnością religijną. Żonaty, ma czwórkę dzieci, jest praktykującym chrześcijaninem i wieloletnim aktywnym działaczem na rzecz życia. Jego bilans głosów zdobył ocenę A+ w rankingu Susan B. Anthony Pro-Life America oraz wynik na poziomie 90% od The Heritage Foundation, konserwatywnej grupy wsparcia.
Johnson wyznaje przekonanie, że wszelka władza pochodzi od Boga i że przywódcy ponoszą odpowiedzialność wobec tych, którymi rządzą. Jest zwolennikiem amerykańskiej wyjątkowości i wierzy, że najlepsze dni Ameryki są wciąż przed nią.
W swoim pierwszym przemówieniu jako spiker Izby Reprezentantów Johnson wyraził zobowiązanie do pomocy Izraelowi oraz zajęcie się kryzysem migracyjnym, kosztami życia, długiem narodowym i inflacją. Podkreślił także znaczenie wyznania wiary i praw jednostki, jak to zawarte jest w Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.
Jako konserwatysta i prorodzinny orędownik, Johnson będzie nadal wspierać wartości, które od lat reprezentuje. Będzie bronić życia, wolności religijnej i tradycyjnych wartości rodzinnych. Jego wybór na spikera Izby Reprezentantów otwiera nowy rozdział w Kongresie. Będzie także przewodniczył w ważnych sprawach, takich jak stosunki międzynarodowe i kontrola wydatków, które wpłyną na przyszłość Stanów Zjednoczonych.
Źródło: LifeSiteNews Catholic, TP
Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979.
Nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość wymaga także nowego podejścia do podręcznika. Autor – wybitny badacz, historyk i ekonomista, człowiek bardzo aktywny społecznie – postawił na narracyjność. W połączeniu z atrakcyjnym stylem pisania powinno przynieść to istotny efekt dydaktyczny, pobudza bowiem ciekawość czytelnika-ucznia.
Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015
Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny.
Wojna i dziedzictwo. Historia najnowsza
Ostatnie lata naszej historii najnowszej toczyły się w cieniu wojny – najpierw tej być może najbardziej bolesnej, choć nie dosłownej, czyli wewnętrznej, w naszym własnym domu. Jej pierwszą ofiarą stała się prawda, ale przecież w jej wyniku doszło także do ofiar śmiertelnych. Potem zaczęła się wojna kulturowa, której front coraz brutalniej naciera na Polskę. W jej wyniku umierają przede wszystkim ludzkie sumienia.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.