Dwa razy tyle lat, ile wydanych książek! Urodzinowe życzenia dla Czesława Ryszki, wybitnego autora Białego Kruka
Czesław Ryszka podpisuje swoją najnowszą książkę "Cuda polskie". fot. Beata Marszałek/Biały Kruk 3 lipca urodziny świętuje Czesław Ryszka – dziennikarz, pisarz, publicysta i polityk, z wykształcenia teolog i polonista, autor przeszło 90 (!) książek i tysięcy artykułów w prasie polskiej i zagranicznej.
Niektóre swoje publikacje poświęcił pracy parlamentarzysty (był posłem na III kadencję Sejmu RP i czterokrotnie senatorem – w VI, VII, VIII i IX kadencji), ale jego głównymi zainteresowaniami są sprawy religijne i eschatologiczne. Jak sam mówi, „nie ma poważniejszej, ciekawszej i sensowniejszej rzeczy na świecie niż religia”, stąd pisze o naszej rzeczywistości z punktu widzenia człowieka wierzącego i popularyzuje w swoich pracach najważniejsze zagadnienia chrześcijaństwa, w tym tematykę eschatologiczną.
Panie Senatorze, prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia dalszego prowadzenia przez moc Ducha Świętego w dzisiejszych niespokojnych czasach. Niech Matka Boża, o której Pan pisał, i cały zastęp świętych, którym poświęcił Pan swoje książki, mają Pana w opiece!
Źródło: ryszka.com, AD
Książki Czesława Ryszki wydane w Białym Kruku:
Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.
Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość
Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.
Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego
Któż nie słyszał o męczenniku niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, Ojcu Maksymilianie Marii Kolbem, który dobrowolnie oddał życie za współwięźnia? Jest to wiedza niemal powszechna, gorzej z głębszą znajomością obfitującego w niezwykłe zdarzenia życia tego świętego. Był to człowiek o nadzwyczajnej sile wewnętrznej i niezwykle przenikliwym umyśle.
Sanktuaria polskie
Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.
Drabina do nieba. Dzieje Różańca
Jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo, jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga” – powiedział prymas August Hlond w 1948 r. Te słowa do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. W Polsce modlitwa różańcowa cieszy się ogromnym szacunkiem i popularnością.
Kto z Bogiem, a kto z diabłem
Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.