Karol Wojtyła

Nasi autorzy

Karol Wojtyła

Karol Wojtyła

Rodzinnym imieniem i nazwiskiem przyszłego Papieża i Świętego opatrujemy albumy i książki, w których zamieszczamy Jego słowo, czy to duszpasterskie, czy poetyckie, powstałe przed pamiętną datą 16 października 1978 r.

Zalicza się do nich m.in. tryptyk „Poezje słowem i światłem pisane” – młodzieńcze utwory gimnazjalisty i studenta Karola Wojtyły w „Renesansowym psałterzu”, poematy będące świadectwem zarówno literackich zainteresowań przyszłego kapłana, jak i rodzącego się powołania, zebrane w tomie „Narodziny wyznawców”, oraz „Pieśń o Bogu ukrytym”.

W późniejszym okresie, już jako pasterz Kościoła krakowskiego, biskup i kardynał Wojtyła nieugięcie stał przy ludzie polskim, opierającym się komunistycznemu terrorowi. Homilie i zdjęcia z tamtego czasu upodlenia, ale też zjednoczenia i nadziei zamieściliśmy w albumach „Wojtyła – nadzieja Polaków” oraz „Niezłomni. Wspólne dzieje Kardynała Wojtyły i Prymasa Tysiąclecia”. Pełny biogram znajduje się pod hasłem „Jan Paweł II”.

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.