UWAGA! OFERTA NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI RABATAMI I PROMOCJAMI

Świat Chrystusa to monumentalna trzytomowa historia świata w okresie życia i działalności Jezusa Chrystusa. Obejmuje lata od 6 roku przed narodzeniem, aż do śmierci krzyżowej Jezusa z Nazaretu. Autor, wybitny historyk i znakomity pisarz, prof. Wojciech Roszkowski, pracował nad swoim dziełem prawie pół wieku. Oparł się na idei zawartej w Liście św. Pawła do Galatów o nadejściu "pełni czasu", co oznacza, że wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza skończyło się wraz z nadejściem Chrystusa. Wraz z Nim rozpoczął się nowy etap historii i dzieje ludzkości nie są takie same, jak wcześniej. Świat uległ wielkiej zmianie, zaczęły dominować wartości nazwane później chrześcijańskimi, z których wyrosła nasza kultura. W jakich zatem okolicznościach Jezus przyszedł na świat? Wiemy, że go zmienił, ale czy wiemy co zmienił? Po przeczytaniu trylogii będzie to dla nas jasne.

Autor stworzył niespotykaną panoramę starożytnego świata w latach, które związane są bezpośrednio z ziemskim życiem Jezusa. Rok po roku wędrujemy od dalekich Chin po Irlandię i Germanię - ówczesne krańce cywilizacji - z naciskiem oczywiście na Imperium Rzymskie. Główną uwagę autor przywiązuje do wydarzeń w Palestynie i do zdarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Choć książka napisana jest pięknym, literackim językiem, autor opiera się tylko na historycznych faktach; wśród wielu źródeł i monografii na czoło wybija się przekaz ewangeliczny.

Wielkim walorem publikacji są ilustracje, a więc zdjęcia, ryciny i reprodukcje obrazów wspaniałych malarzy oraz mapy wykonane własnoręcznie i z wielką pieczołowitością przez profesora Roszkowskiego! W każdym z tomów znajduje się kolejno 110, 140 oraz 107 barwnych ilustracji pomagających zrozumieć opisywane wydarzenia.

 Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

TOM I

Przedmowa autora       6

Wstęp          11

7 p.n.e.        23

6 p.n.e.       71

5 p.n.e.       117

4 p.n.e.       157

3 p.n.e.       195

2 p.n.e.     229            

1 p.n.e.     263

1 n.e.      297

2 n.e.       331

3 n.e.      363

4 n.e.       399

 

TOM II

5 n.e.       7

6 n.e.        41

7 n.e.        77

8 n.e.        115

9 n.e.        151

10 n.e.        185

11 n.e.        221

12 n.e.        253

13 n.e.        291

14 n.e.        325

15 n.e.        361

16 n.e.        397

 

TOM III

17 n.e.                  7

18 n.e.                   37

19 n.e.                   67

20 n.e.                   95

21 n.e.                   129

22 n.e.                   159

23 n.e.                   187

24 n.e.                   213

25 n.e.                   241

26 n.e.                   267

27 n.e.                   295

28 n.e.                   325

29 n.e.                   361

30 n.e.                   405

Indeks osób          450

Podczas gdy wszystkie ludy świata wierzą w rozmaite bóstwa słońca, ziemi, losu, wojny, miłości czy śmierci, podstawą tożsamości Izraela jest stwierdzenie, że Bóg jest jeden. „Słuchaj, Izraelu (Szema Izrael) – modlą się codziennie Żydzi – Pan, Bóg nasz, Pan jest jeden”. Dla wszystkich innych ludów imperium przekonanie Izraela, że Bóg jest jeden, byłoby łatwiej zrozumiałe, gdyby temu Bogu oddawano cześć przed jakimś wizerunkiem. Tymczasem Izraelici nie uznają żadnych wizerunków Jedynego. Gdyby nie wiara w Boga Jedynego nie byłoby już zapewne i ludu Izraela. Nawet większe państwa i narody przepadły w mrokach dziejów bez śladu. Gdzież się podziali potężni niegdyś Hetyci? Gdzie królestwo Mitanni, gdzie potęga Krety czy Troi? (…)

Od kiedy August stał się rzymskim jedynowładcą, jego dom na Palatynie stał się centrum decyzji politycznych, a wydarzenia w rodzinie princepsa mają kluczowe znaczenie dla państwa. O ile jednak August dowiódł niezwykłych talentów politycznych, o tyle skomplikowane stosunki w jego rodzinie niewątpliwie utrudniają mu rządzenie. Stanowią też potencjalne zagrożenie na przyszłość, jeśli by system pryncypatu miał być kontynuowany po śmierci Augusta. Przede wszystkim August nie ma syna. Jedyna jego córka, 33-letnia obecnie Iulia, była wydawana za mąż trzykrotnie, za każdym razem z powodów politycznych. Pierwszy jej mąż, Marcus Claudius Marcellus, notabene siostrzeniec Augusta, typowany przez niego na następcę, zmarł w młodym wieku. Z drugim mężem, zmarłym sześć lat temu Marcusem Vipsaniusem Agrippą, najbliższym współpracownikiem i przyjacielem Augusta, ma Iulia piątkę dzieci: czternastoletniego dziś Caiusa, trzynastoletnią Vipsanię Iulię, jedenastoletniego Luciusa, ośmioletnią Agrippinę i sześcioletniego Agrippę, zwanego Postumus, gdyż urodził się już po śmierci ojca. (…)

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl