Zurych: atak wandali na filię firmy ubezpieczeniowej z powodu współpracy z organizacją pro-life

Nasi autorzy

Zurych: atak wandali na filię firmy ubezpieczeniowej z powodu współpracy z organizacją pro-life

W zeszłym tygodniu szyba wystawowa szwajcarskiej firmy ubezpieczeniowej Helsana w Zurychu została pomazana farbą przez nieznanych sprawców z powodu współpracy przedsiębiorstwa z organizacją ochrony życia. Poinformowała o tym gazeta „20 minuten”. Firma współpracuje od 2003 roku z „Pro Life Schweiz”. Jego członkowie mogą otrzymać 10-procentową zniżkę na ubezpieczenie uzupełniające, jeśli podpiszą „dobrowolne zrzeczenie się”, w którym zobowiązują się nie dokonywać aborcji.

Podczas nocnej akcji radykalni zwolennicy aborcji napisali sprayem obraźliwe hasła na filii Helsany w pobliżu głównego dworca kolejowego i wywiesili plakat z napisem „Korzyści finansowe z niepodejmowania aborcji?! W porządku?!". Odpowiedzialność za akcję protestacyjną wzięła na siebie grupa „Barrikade.Info”, która również regularnie zakłóca Szwajcarskie Marsze dla Życia. Z kolei Helsana ubolewała z powodu graffiti i zwróciła uwagę, że współpraca jest umową zwyczajową w branży. Nikt nie jest wyłączony z prawa do ochrony ubezpieczeniowej, bez względu na orientację polityczną lub religijną. Dotyczy to również członków Pro Life – wyjaśniła pracownica firmy ds. komunikacji.

Współpraca ta od pewnego czasu jest przedmiotem dyskusji w szwajcarskich mediach. Socjalistki napisały list otwarty do towarzystwa ubezpieczeniowego, według którego Helsana wspiera ruch, który bezpośrednio atakuje „podstawowe prawo do aborcji”, a tym samym zdrowie fizyczne i psychiczne kobiet. Miasto Zurych od dawna jest trudnym miejscem dla zwolenników życia ze względu na swoją lewicowo-liberalną administrację miejską. „Marsz życia” musiał raz po raz walczyć o swoje prawo do istnienia, ponieważ politycy chcieli go zakazać. W tym roku ma się odbyć ponownie w sobotę 17 września. Barrikade.Info już ogłosiło kontrdemonstrację.

Źródło: kath.net, AM

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.