Wirus nie atakuje na wiecach wyborczych? Francuski rząd wprowadza nowe zasady

Nasi autorzy

Wirus nie atakuje na wiecach wyborczych? Francuski rząd wprowadza nowe zasady

Na liście narzędzi do walki z pandemią dla wielu osób wciąż wysokie miejsce zajmują wprowadzone niedawno na rynek szczepionki. Stosowanie tych preparatów nadal wzbudza wiele kontrowersji, a w wielu krajach organizowane są protesty przeciwko przymusowi szczepień. Fot. Pexels Na liście narzędzi do walki z pandemią dla wielu osób wciąż wysokie miejsce zajmują wprowadzone niedawno na rynek szczepionki. Stosowanie tych preparatów nadal wzbudza wiele kontrowersji, a w wielu krajach organizowane są protesty przeciwko przymusowi szczepień. Fot. Pexels Nie będzie przepustki sanitarnej na publicznych wydarzeniach organizowanych w ramach kampanii prezydenckiej – rządzący nad Sekwaną chcą tym sposobem przyciągnąć wyborców przeciwnych paszportom covidowym.

Odpowiedzialny za przebieg wyborów minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin napisał w liście do szefów klubów parlamentarnych, że kod QR związany ze statusem zdrowotnym nie będzie decydował o możliwości uczestnictwa w takim wydarzeniu.

„Udział wszystkich obywateli w życiu politycznym Narodu jest jedną z fundamentalnych zasad naszej Republiki” - twierdzi. W zamian za to minister wzywa polityków do respektowania „innych środków sanitarnych pozwalających ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa”.

Już tego lata podczas letnich szkół organizowanych przez partie i ruchy polityczne okazanie paszportu nie było obowiązkowe z punktu widzenia prawa krajowego. Mimo to większość ugrupowań z własnej inicjatywy wprowadziła taki przymus przy wejściu na organizowane przez siebie publiczne spotkania.

Wszystko to dzieje się w kraju, w którym w dalszym ciągu niezaszczepieni nie mogą wejść do restauracji czy pociągu dalekobieżnego.

Źródło: rtl.fr/Thomas Despré, JO

Co zmieniła w naszej codzienności pandemia koronawirusa? Próbę analizy nowej rzeczywistości podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.