VI Noc Bibliotek już w najbliższą sobotę. Akcji towarzyszy hasło "Klimat na czytanie"
Biblioteki i księgarnie to miejsca, w których można spotkać się z książką i zapoznać się z jej walorami nim zapadnie decyzja o włączeniu jej w domowy księgozbiór. Już 10 października, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się szósta z kolei akcja „Noc Bibliotek”. Mottem tegorocznego wydarzenia jest „Klimat na czytanie”, czylidobry czas na czytanie podczas ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki oraz wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu–podkreślają organizatorzy.
Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca, mimo nieco innego ich działania w pandemii – tłumaczą inicjatorzy akcji.
W sobotni wieczór o godz. 19:00 podczas inauguracji online rozpocznie się VI Noc Bibliotek, a wydarzenia i spotkania odbywać się będą zarówno online, jak i w poszczególnych bibliotekach z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek odbywa się także akcja „Podziel się książkami”. Ma ona na celu zachęcić czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie biblioteki – zarówno szkolne, jak i publiczne, pedagogiczne, biblioteki wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, wreszcie biblioteki rozmaitych instytucji i organizacji.
Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu – promocyjnym i merytorycznym – organizatorów przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni – zapowiadają organizatorzy.
Mapa bibliotek biorąych udział w akcji dostępna jest na stronie: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/mapa-prosta/, a więcej informacji o Wydarzeniu można znaleźć pod linkiem: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/
AD
***
Książki warte nie tylko przeczytania, ale i umieszczenia na półkach domowych biblioteczek znaleźć można w internetowej księgarni Białego Kruka:
PAKIET Dzieje Polski, Tomy 1-4 w promocyjnej cenie 235 zł
PAKIET Dzieje Polski, Tomy do 1 do 4 - zamiast za 334,90 zł oferujemy nasz bestseller w specjalnej promocji za 235 zł!
Trzy kolejne tomy Dziejów Polski;
Tom 1. Skąd nasz ród
Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski
Tom 3. Królestwo zwycięskiego orła
Tom 4. Trudny złoty wiek.
Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie 199zł
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.
Drabina do nieba. Dzieje Różańca
Jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo, jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga” – powiedział prymas August Hlond w 1948 r. Te słowa do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. W Polsce modlitwa różańcowa cieszy się ogromnym szacunkiem i popularnością.
Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.