USA: Użytkownicy Twittera zgłaszają artykuł profesora epidemiologii jako… dezinformację

Nasi autorzy

USA: Użytkownicy Twittera zgłaszają artykuł profesora epidemiologii jako… dezinformację

Najmłodsi mocno odczuwają skutki zasad postępowania wprowadzonych na czas epidemii. Fot. Pexels Najmłodsi mocno odczuwają skutki zasad postępowania wprowadzonych na czas epidemii. Fot. Pexels Lewicujący amerykański magazyn The Atlantic opublikował 2 września na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Vinaya Prasada, hematologa i onkologa, poświęcony negatywnym skutkom nakazu noszenia masek przez uczniów. Dr Prasad jest zdania, że póki co w kwestii dbania o zdrowie dzieci owe złe skutki noszenia masek są lepiej udowodnione niż korzyść, jaką miałoby być spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa w szkołach.

Podobne wnioski płyną z artykułu Davida Zweiga, opublikowanego 20 sierpnia w New York Magazine. Autor odnosi się w nim do badania przeprowadzonego na ochotnikach przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, które nie stwierdziło znaczących statystycznie różnic pomiędzy szkołami wprowadzającymi i niewprowadzającymi obowiązku noszenia masek.

Wnioski z obu publikacji  są zbieżne z wynikami badania prowadzonego przez naukowców z uniwersytetu w Louisville, które wykazało, że nakaz noszenia masek nie sprzyja spowolnieniu wzrostu zakażeń SARS-CoV-2. Badanie to wymienia wśród możliwych niepożądanych skutków związanych z takim nakazem m. in.:

-Wzrost zasadowości skóry twarzy i przyspieszanie odwodnienia, które może zwiększyć ryzyko infekcją bakteryjną;

-Bóle głowy, pocenie się i utratę precyzji myślenia;

-Powodowanie utrudnień w komunikacji niewerbalnej, które zakłócają procesy socjalizacyjne u dzieci.

Zgodne z powyższymi konkluzjami jest także zeszłoroczne stanowisko Związku Amerykańskich Lekarzy i Felczerów.

Po opublikowaniu na Twitterze artykułu, który przestrzega przed używaniem masek przez dzieci, użytkownicy portalu, w tym m. in. wierni czytelnicy The Atlantic,  zgłaszali go zarzucając dezinformację i żądali jego usunięcia.

Źródło: WND News Center/Art Moore, JO

Próbę analizy tego, jak bardzo zmieniła nas pandemia, podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.