USA: Użytkownicy Twittera zgłaszają artykuł profesora epidemiologii jako… dezinformację
Najmłodsi mocno odczuwają skutki zasad postępowania wprowadzonych na czas epidemii. Fot. Pexels Lewicujący amerykański magazyn The Atlantic opublikował 2 września na swojej stronie internetowej artykuł autorstwa Vinaya Prasada, hematologa i onkologa, poświęcony negatywnym skutkom nakazu noszenia masek przez uczniów. Dr Prasad jest zdania, że póki co w kwestii dbania o zdrowie dzieci owe złe skutki noszenia masek są lepiej udowodnione niż korzyść, jaką miałoby być spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa w szkołach.
Podobne wnioski płyną z artykułu Davida Zweiga, opublikowanego 20 sierpnia w New York Magazine. Autor odnosi się w nim do badania przeprowadzonego na ochotnikach przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, które nie stwierdziło znaczących statystycznie różnic pomiędzy szkołami wprowadzającymi i niewprowadzającymi obowiązku noszenia masek.
Wnioski z obu publikacji są zbieżne z wynikami badania prowadzonego przez naukowców z uniwersytetu w Louisville, które wykazało, że nakaz noszenia masek nie sprzyja spowolnieniu wzrostu zakażeń SARS-CoV-2. Badanie to wymienia wśród możliwych niepożądanych skutków związanych z takim nakazem m. in.:
-Wzrost zasadowości skóry twarzy i przyspieszanie odwodnienia, które może zwiększyć ryzyko infekcją bakteryjną;
-Bóle głowy, pocenie się i utratę precyzji myślenia;
-Powodowanie utrudnień w komunikacji niewerbalnej, które zakłócają procesy socjalizacyjne u dzieci.
Zgodne z powyższymi konkluzjami jest także zeszłoroczne stanowisko Związku Amerykańskich Lekarzy i Felczerów.
Po opublikowaniu na Twitterze artykułu, który przestrzega przed używaniem masek przez dzieci, użytkownicy portalu, w tym m. in. wierni czytelnicy The Atlantic, zgłaszali go zarzucając dezinformację i żądali jego usunięcia.
Źródło: WND News Center/Art Moore, JO
Próbę analizy tego, jak bardzo zmieniła nas pandemia, podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:
Wielkie Zatrzymanie
Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.