USA: Ponad 400 ataków na kościoły i ani jednego wyroku. Katolicy dyskryminowani przez ustępującą administrację Joe Bidena

Nasi autorzy

USA: Ponad 400 ataków na kościoły i ani jednego wyroku. Katolicy dyskryminowani przez ustępującą administrację Joe Bidena

Wnętrze bazyliki Niepokalanego Poczęcia NMP w Waszyngtonie, USA. Fot. Serge Melki from Indianapolis, USA, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons Wnętrze bazyliki Niepokalanego Poczęcia NMP w Waszyngtonie, USA. Fot. Serge Melki from Indianapolis, USA, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons Według badań Family Research Council (FRC) w 2023 roku w USA miało miejsce 436 ataków na kościoły. Departament Sprawiedliwości administracji Bidena nie prowadzi jednak ani jednej sprawy na podstawie ustawy o swobodnym dostępie do wejść do klinik (Freedom of Access to Clinic Entrances, FACE), która nie tylko obejmuje ochronę dostępu do klinik aborcyjnych, ale także wyraźnie chroni kościoły i domy modlitwy. Dane liczbowe ogłoszono podczas przesłuchania przed Kongresem USA w połowie grudnia 2024 r.

Zgodnie z ustawą FACE umyślne uszkodzenie lub niszczenie miejsc kultu religijnego podlega karze grzywny w wysokości 10 000 dolarów i karze więzienia do sześciu miesięcy przy pierwszym wyroku skazującym. Jeszcze wyższe kary obowiązują w przypadku recydywistów lub przypadków uszkodzenia ciała.

Od rozpoczęcia rządów przez Bidena i Harris w styczniu 2021 r. Departament Sprawiedliwości wniósł 24 sprawy przeciwko łącznie 55 oskarżonym na podstawie ustawy FACE. Tylko dwa z tych przypadków dotyczyły ataków na ośrodki pro-life, pozostałe dotyczyły protestów pro-life w klinikach aborcyjnych. Do chwili obecnej żaden atak na kościół nie był ścigany na podstawie ustawy FACE. 50 z 55 oskarżonych to działacze pro-life, z których 34 zostało obecnie skazanych.

W świetle tych danych kongresman Chip Roy z Partii Republikańskiej zarzuca administracji Bidena jednostronne podejście do działaczy pro-life. Departament Sprawiedliwości ściga osoby pro-life, ale nie jest w stanie chronić ośrodków pro-life, które są coraz bardziej atakowane, stwierdził Roy. Od czerwca 2022 r. do maja 2023 r. przeprowadzono 67 ataków na ośrodki ochrony życia – poinformowała FRC podczas przesłuchania.

Źródło: kath.net, AM

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki o bogactwie, jakie wnosi w nasze życie chrześcijaństwo: 

Potęga nawrócenia

Potęga nawrócenia

Wojciech Roszkowski

Wybitny pisarz i naukowiec prof. Wojciech Roszkowski przedstawia w swej kolejnej książce 81 niewiarygodnych historii życiowych ludzi, którzy będąc bardzo daleko od Boga, w ten czy inny sposób znaleźli jednak drogę do Niego. I tak na przykład poznamy mordercę i gwałciciela, który po dziesięcioleciach więzienia i pokuty odnalazł w sobie wiarę, a żywota dokonał w klasztorze.

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022
Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga.

Rafael w Watykanie

Rafael w Watykanie

 

Kolejna, po "Kaplicy Sykstyńskiej", monumentalna publikacja, prezentująca sztukę Watykanu! Potężne dzieło edytorskie. Pierwsze w świecie pełne studium wykonywanych przez najwybitniejszych artystów dekoracji krużganków (Loggi) w Pałacu Apostolskim. Wyjątkowe, bogate i nowatorskie opracowanie wybitnej historyk sztuki – Nicole Dacos.

Kaplica Sykstyńska na nowo odkryta

Kaplica Sykstyńska na nowo odkryta

 

Kaplica Sykstyńska, miejsce tak ważne dla dziejów Kościoła katolickiego i światowej kultury, w 2013 r. obchodziła 530-lecie istnienia! W tym czasie była świadkiem wielu wyborów Następcy św. Piotra i najważniejszych uroczystości, a także została ozdobiona bezcennymi freskami. Tegoroczny jubileusz to wspaniała okazja, by odkryć ją na nowo.

Sanktuaria polskie

Sanktuaria polskie

Adam Bujak, Czesław Ryszka

Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.