USA, Nowy Jork: Czy obowiązek szczepienia medyków zostanie utrzymany? Sąd zawiesił decyzję gubernatora

Nasi autorzy

USA, Nowy Jork: Czy obowiązek szczepienia medyków zostanie utrzymany? Sąd zawiesił decyzję gubernatora

Szczepienia przeciwko COVID-19 to temat, który wciąż wzbudza wiele emocji. Fot. Pexels Szczepienia przeciwko COVID-19 to temat, który wciąż wzbudza wiele emocji. Fot. Pexels Sąd federalny w stanie Nowy Jork czasowo zabronił lokalnym władzom stosowania zarządzenia byłego gubernatora, nakazującego setkom tysięcy pracowników służby zdrowia poddanie się obowiązkowym szczepionkom na COVID-19 bez względu na ich przekonania religijne.

Sędzia David Hurd we wtorek 14 września rozstrzygnął, że „stanowy Departament Zdrowia nie może ingerować w żaden sposób w uznawanie motywowanych religijnie wyjątków od nakazu szczepień lub w funkcjonowanie już przyznanych zwolnień”.

Demokratyczny gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, który odszedł ze stanowiska 24 sierpnia w atmosferze skandalu seksualnego, w ostatnich dniach swojego urzędowania podpisał nakaz szczepień dla pracowników służby zdrowia bez możliwości zastąpienia go poddaniem się testowi na koronawirusa. Wymóg ten dotyczy ponad 450 000 osób.

Nowojorski Departament Zdrowia nieustannie optował za wyeliminowaniem wyjątków religijnych od nakazu szczepień, bez względu na istotnie uargumentowany sprzeciw wobec skażonych aborcją, eksperymentalnych szczepionek.

Grupa 17 chrześcijańskich medyków, reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Tomasza Morusa, sprzeciwiła się nakazowi szczepień i wystąpiła z pozwem przeciwko władzom. Jak uzasadnia treść pozwu, przekonania religijne powodów „zmuszały ich do odmowy poddania się szczepieniu dostępnymi szczepionkami na COVID – 19, z których każda używa linii komórek abortowanych płodów na etapie ich testowania, ulepszania bądź produkcji”.

Dodatkowo sędzia Hurd zakazał stanowi Nowy Jork „podejmowania jakichkolwiek działań, dyscyplinarnych lub innego rodzaju” wobec powodów „na podstawie ich zabiegów o przyznanie zwolnienia lub jego faktycznego uzyskania”.

Źródło: Life Site News/ Raymond Wolfe, JO

Rozważania o tym, jak zmieniła nasz świat pandemia podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.