Salwador: zwolniono urzędnika odpowiedzialnego za treści genderowe w programie dla dzieci

Nasi autorzy

Salwador: zwolniono urzędnika odpowiedzialnego za treści genderowe w programie dla dzieci

Salwadorskie Ministerstwo Wychowania zwolniło 26 września dyrektora Narodowego Instytutu Kształcenia Nauczycieli (INFOD), Carlosa Rodrigueza Rivasa, w związku z dopuszczeniem przez niego treści związanych z ideologią gender w materiale przeznaczonym dla uczniów. Emitowany przez publiczny kanał telewizyjny Canal 10 program edukacyjny o nazwie „Aprendamos en Casa” (Uczmy się w domu) wprowadzał dzieci w tematykę orientacji homoseksualnej i biseksualnej. „Ministerstwo Wychowania podjęło decyzję o gruntownej reorganizacji INFOD w celu promocji zmian, które pozwolą na wychowanie zgodne z naszą rzeczywistością i wizją tego rządu (…) Również informujemy, że aktualny dyrektor INFOD został usunięty ze stanowiska”, głosi komunikat wydany 27 września. „Jest dla nas jasne, że powinniśmy zawsze troszczyć się o dzieci, chronić ich zdrowie psychiczne oraz promować wartości rodzinne, które stanowią podstawę społeczeństwa Salwadoru”. Ministerstwo „podejmuje także zobowiązanie, by przeglądać wszystkie programy pochodzące z zewnątrz, aby nie dopuścić materiałów, które wykraczają przeciwko naszym zasadom lub wizji kraju, jaki pragniemy zbudować”. Jeszcze przed ogłoszeniem komunikatu Canal 10 zdecydował się zakończyć współpracę z INFOD ze względu na „niespełnienie standardów edukacyjnych”, między innymi wprowadzenie „niedozwolonych treści seksualnych”.

Wiadomość tę przyjął z zadowoleniem tamtejszy ruch obywatelski w obronie rodziny Alianza de Padres de Familia. „To stało się dzięki zgłoszeniom wszystkich zaangażowanych rodzin i rodziców w Salwadorze. Ten precedens daje jasno do zrozumienia, że zgoda rodzicielska powinna być faktem, powinniśmy chronić nasze dzieci przed ideologiami sprzeciwiającymi się ludzkiej godności”.

Sara Larín, założycielka fundacji pro-life VIDA SV, powiedziała w rozmowie z ACI Prensa, że zwolnienie dyrektora INFOD „jest dobrą wiadomością dla wszystkich porządnych Salwadorczyków, którzy zgłosili perwersyjny materiał zawarty w naukach społecznych nie tylko w tym programie Canal 10, ale także w podręcznikach dawanych dzieciom”, które wciąż „mówią o terminach takich jak orientacja seksualna, tożsamość seksualna, przyjemność seksualna, erotyzm i masturbacja według ideologicznego podejścia gender”. Według Larín nauczanie tego typu treści „wystawia uczniów na ryzyko nadużyć seksualnych i emocjonalnych, kiedy nauczyciel szkoły publicznej odważa się na poruszanie tych tematów wobec nieletnich bez zgody rodziców”.

Źródło: ACI Prensa/ Diego López Marina, AM

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.