Przewodniczący uczelnianego samorządu studenckiego wyrzucony za obronę wiary katolickiej!

Nasi autorzy

Przewodniczący uczelnianego samorządu studenckiego wyrzucony za obronę wiary katolickiej!

Jack Denton   Fot. Florida State University/Screenshot/Zoom Jack Denton Fot. Florida State University/Screenshot/Zoom

Jack Denton, przewodniczący stowarzyszenia samorządu studenckiego przy senacie Florida State University w Tallahassee został pozbawiony swojej funkcji za odważne przyznanie się do wiary katolickiej i krytykę m.in. ruchu Black Lives Matter. Podczas dyskusji na forum FSU Jack ujawnił niewygodną prawdę zarówno o tym ruchu, jak i o dwóch innych amerykańskich organizacjach: „BlackLivesMatter.com wspiera sieć internetową afirmującą filozofię queer, popiera także transgenderyzm”, napisał student, „ACLU („American Civil Liberties Union”) broni praw gwarantujących dostęp do aborcji i pozywa stany, które ograniczają ten dostęp. Reclaim the Block (organizacja z Minneapolis) twierdzi, że zmniejszenie ilości policjantów w miastach poprawi bezpieczeństwo w naszym społeczeństwie i optuje za cięciami w budżecie Departamentu Policji. To wszystko jest wyraźnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego”, odważnie napisał chłopak, ściągając na siebie falę krytyki ze strony kolegów i koleżanek. „Nie chodzi o to, żebym chciał kogokolwiek rozzłościć, wiem, że to jest temat wzbudzający skrajne emocje”, odpowiedział Jack na zarzuty. „W każdym razie jeśli jest się katolikiem, to jest to bardzo istotne, żeby wiedzieć, kogo i co się popiera. Gdybym o tym nie powiedział, wiedząc, że moi przyjaciele być może popierają organizacje promujące najgorszy rodzaj zła, zgrzeszyłbym zaniedbaniem poprzez moje milczenie. Kocham was wszystkich [chłopak ma na myśli miłość bliźniego] i chcę, żebyście znali prawdę. Niezależnie od tego, czy uważacie to za kwestię religii czy też nie, nie ma w naszym życiu żadnego aspektu, którego by religia nie dotyczyła, ponieważ Bóg chce, aby wszystko, co czynimy i całe nasze życie było ukierunkowane na Niego!”, zakończył młody człowiek swoją wypowiedź.

Niedługo później jeden z członków senatu FSU Kundhavi Gnanam, przedstawiciel społeczności queerowej, zgłosił wniosek o pozbawienie Jacka Dentona funkcji przewodniczącego, co też zostało przegłosowane podczas posiedzenia senatu odbywającego się przez komunikatory internetowe. Następcą Jacka został wybrany pochodzący z Palestyny muzułmański student Ahmad Daraldik, który, jak szybko zauważyła społeczność studencka, znany jest z zamieszczania w mediach społecznościowych licznych wulgarnych wpisów o treści wybitnie antysemickiej. Na zarzuty w tej kwestii chłopak odpowiedział, iż „jako muzułmanin ma prawo patrzeć na świat z innej perspektywy”. Zapowiedział też, że nie ma zamiaru zmienić zdania. Mimo to oburzające zachowanie nowego przewodniczącego nie wywołało fali protestów wśród społeczności akademickiej.

Rzeczniczka ADF (Alliance Defending Freedom) Ellie Wittman doradziła Jackowi, aby zwrócił się do sądu najwyższego uczelni, z wnioskiem o przywrócenie go na stanowisko, ponieważ usunięcie go stanowi poważne naruszenie uniwersyteckiej polityki w sprawie przeciwdziałania dyskryminacji, jest także niezgodne z założeniami polityki Stowarzyszenia Samorządów Studenckich.

 

Źródło: campusreform.org, eu.fsunews.com, Life Site News, MM

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Książka dostępna od 3 lipca
Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.