Prof. Wojciech Polak został pozbawiony funkcji na toruńskim UMK. Nazywa to „akcją wykończenia”

Nasi autorzy

Prof. Wojciech Polak został pozbawiony funkcji na toruńskim UMK. Nazywa to „akcją wykończenia”

Prof. Wojciech Polak zostanie pozbawiony funkcji kierownika Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. W miejsce dotychczasowej jednostki powołano Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Do 1 października ma zostać powołany nowy kierownik. Prof. Wojciech Polak dokładnie opisał całą sytuację na swoim FB mówiąc o „akcji wykończania” wymierzoną w jego osobę:

Kolejna akcja na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu w  celu "wykończenia" prof. Wojciecha Polaka. Jest on obecnie kierownikiem  Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W celu wyrzucenia go z tej funkcji  przemianowano ją na Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Zrobiono to w najgłębszej tajemnicy - decyzja Rektora zapadła 9 września 2020 r.,  prof. Wojciech Polak dowiedział się o sprawie dzisiaj, tzn. 14 września.  Nikt go wcześniej o niczym nie poinformował. Zmiana nazwy wchodzi w  życie od 1 października, do tego czasu mianowany zostanie nowy kierownik  Katedry o zmienionej nazwie.  W ten sposób, poprzez zmianę nazwy prof.  Wojciech Polak zostanie pozbawiony kierownictwa Katedry. Mistrzowskie  metody godne "najwyższego podziwu".

Przypomnijmy, że prof. Wojciech Polak to wybitny polski historyk i naukowiec, przewodniczący kolegium IPN, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie oraz autor wydawnictwa Biały Kruk oraz miesięcznika „Wpis.” 29 lutego 2008 r. odebrał z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego tytuł profesorski. Jest autorem wielu książek poświęconych historii Polski XVI i XVII w., dziejom opozycji demokratycznej, „Solidarności”, stanu wojennego w Polsce, a także rozlicznym aspektom życia w PRL. Opisany wyżej przypadek to nie pierwszy raz, że prof. Wojciech Polak napotyka na problemy na UMK. Jest to również ta uczelnia, która podjęła działania przeciwko prof. Nalaskowskiemu.

***

Prof. Wojciech Polak jest autorem dwóch książek wydanych przez Białego Kruka:

Żółkiewski pogromca Moskwy – biografia

Żółkiewski pogromca Moskwy – biografia

Wojciech Polak

Gdy w Moskwie słyszeli nazwisko hetmana Żółkiewskiego, to blady strach padał na jej mieszkańców. W świeżej pamięci mieli bowiem geniusz wojskowy i furię bitewną dzielnego wodza Rzeczypospolitej, który rozgromił Rosjan wielokrotnie, a pod Kłuszynem wprost zdemolował ich oraz wspomagających Moskali Szwedów.

 

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska

Książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.