Prof. Wacław Leszczyński: wskutek braków wiedzy można wmówić ludziom wszystko, zwłaszcza młodym. Dlatego lewicowe rządy ograniczają nauczanie

Nasi autorzy

Prof. Wacław Leszczyński: wskutek braków wiedzy można wmówić ludziom wszystko, zwłaszcza młodym. Dlatego lewicowe rządy ograniczają nauczanie

Jedna z licznych, choć mało nagłaśnianych, demonstracji w obronie dzieci i młodzieży przed coraz agresywniejszą deprawacją, która wkrada się niestety również do szkół. Fot. East News/Jaap Arriens Jedna z licznych, choć mało nagłaśnianych, demonstracji w obronie dzieci i młodzieży przed coraz agresywniejszą deprawacją, która wkrada się niestety również do szkół. Fot. East News/Jaap Arriens

Żeby wyrugować z narodu poczucie jego tożsamości, trzeba zacząć od jego młodzieży. W zaborach pruskim, rosyjskim i do 1867 r. austriackim w szkołach obowiązywał język zaborcy. Odezwanie się po polsku było karane. Zaborcy liczyli na to, że wychowana w tych szkołach młodzież zapomni o Polsce. Ale uczące się wtedy w nich dzieci i młodzież wyniosły ze swych rodzinnych domów patriotyzm, pewien poziom wykształcenia ogólnego oraz przyzwyczajenie do czytania książek. A jak pisał Jack London, „w nich zamknięta jest wielka mądrość”. Dlatego ci młodzi nie ulegli staraniom zaborców i pozostali wierni Polsce, a gdy dorośli, wypracowali i wywalczyli odzyskanie przez Nią niepodległości.
Sowiecka Rosja po 1945 r., rękoma „polskich” komunistów w PRL, chciała wynarodowić polską młodzież, odrywając ją od rodziny i Kościoła katolickiego oraz starając wzbudzić w niej nienawiść do mądrzejszych, a przeciwnych marksizmowi. Jednak tej propagandzie ulegała głównie młodzież niewykształcona, która nie czytała książek, na ogół wywodząca się ze środowisk półanalfabetów. Większość młodzieży, dzięki wiedzy i znajomości literatury, zwłaszcza historycznej, oparła się zamiarom wroga.
Rządzący Polską po 1989 r. przez niektóre kadencje postkomuniści z marksistowskimi liberałami wyciągnęli wnioski z niepowodzeń poprzedników w tym zakresie. Rozpoczęli więc pogłębione i długofalowe wynaradawianie polskiej młodzieży. Na początku ich władzy była ona demoralizowana hasłem „róbta co chceta” i pornografią obecną w kioskach z gazetami i w internecie, na którą „niezależne” sądy „nie potrafiły” znaleźć „paragrafu”, by ją powstrzymać. Równocześnie wściekle atakowano sprzeciwiający się temu katolicki Kościół, sugerując, że chce On przejąć władzę. Potem podważano autorytet rodziców i starszych jako niedostosowanych do nowych warunków życia („schowaj babci dowód”).

Kolejne te rządy obniżały (i obniżają) poziom edukacji w szkołach wszystkich stopni, dowodząc, że uczy się tam wielu rzeczy, które w dorosłym życiu nigdy się nie przydadzą. I że młodzież jest strasznie przemęczona nauką, choć jak wynika z badań socjologicznych, po kilka godzin dziennie spędza ze smartfonami przed oczami – to nie męczy... Tłumaczono młodzieży, że nie ma sensu uczyć się historii, bo trzeba myśleć o przyszłości i o tym, jak się w niej urządzić. Szkoda także czasu na czytanie książek, zwłaszcza historycznych, bo są pisane trudnym językiem, a wszystko, co potrzebne i ciekawe, i tak jest w internecie. Wmówiono im też, że jedynym celem człowieka jest wygodne życie, pieniądze i seks.
Propagując „wolny” seks od najmłodszych lat, zalecano („żeby był on bezpieczny”) antykoncepcję i aborcję (bo jest bardzo zyskowna dla jej wykonawców, producentów, handlowców i propagatorów).

Dzięki zniszczeniu przez te rządy polskiej gospodarki: przemysłu i rolnictwa (zwłaszcza ziem po PGR-ach), nastąpiło wielkie bezrobocie i związana z nim emigracja zarobkowa bardzo wielu Polaków. Starania o warunki bytu ograniczały rodzicom czas na właściwe wychowanie swych dzieci. I tak znaczna część młodzieży, pozostawiona na pastwę marksistowskich ideologów, uległa ich wpływom. Teraz, pozbawiona stałych wartości, czuje się zagubiona. Przejawem tego braku odpowiedzialności i wiary w siebie są pary żyjące w związkach nieformalnych, bo nie są pewne ich trwałości. Z obawy przed ich rozpadem nie starają się o potomstwo, zatruwając (i raniąc) swe organizmy środkami antykoncepcyjnymi, a często mordując własne dziecko (m.in. toksyczną pigułką „dzień po”). To ich stawia poza Kościołem, z którym nie mają związku i nie znają Jego nauk, bo wypisali się ze szkolnych lekcji religii, za zgodą zaniedbujących ich rodziców. Wmówiono im też, że Kościół dba tylko o pieniądze, a kapłani są pedofilami i żyją w luksusach.
Wynikiem niedostatecznej edukacji młodzieży i nieczytania przez nią książek (może poza bajkami typu „science fiction” czy „fantasy”) jest brak wiedzy. Kiedyś student pytany w sondzie ulicznej o rok bitwy pod Grunwaldem podawał dokładną jej datę, teraz nie wie nawet, kto to był Jagiełło lub Kościuszko. I taki właśnie był cel wszystkich wrogów Polski: zrobić z narodu łatwych do manipulowania matołków. W 1939 r. Himmler, szef nazistowskiego SS, pisał: „Celem szkoły [polskiej] ma być wyłącznie proste liczenie najwyżej do 500, napisanie nazwiska, nauka, że nakazem bożym jest posłuszeństwo wobec Niemców, uczciwość, pilność i grzeczność. Czytania nie uważam za konieczne". Chodzi o to, że głupimi łatwo rządzić, bo wierzą w to, co im władza mówi, i głosują, jak się im powie.

Brak czytania spowodował zubożenie ich języka. Wskutek braków wiedzy z biologii, można im wmówić, że jest wiele płci, zmienianych dowolnie, i że płód ludzki nie jest człowiekiem (stąd wielu młodych popiera aborcję). Tacy ludzie uwierzą też w inne bzdury, jak ta, że człowiek powoduje zmiany klimatu. Bo nie wiedzą, że 12 tysięcy lat temu Polskę pokrywał lodowiec, który się roztopił, mimo że wtedy nie było przemysłu emitującego dwutlenek węgla. A wrogowie Polski wmówią im, że wstyd być Polakiem, kłamiąc, że Polacy zabijali Żydów, gnębili inne narody, a w Polsce było jeszcze do niedawna niewolnictwo. I tak następuje wynaradawianie części drugiego już pokolenia ogłupianej polskiej młodzieży, „przyszłości narodu”! Kto i kiedy postawi temu tamę? To naglące pytanie.

Prof. Wacław Leszczyński

Bankructwo polskiej inteligencji

Bankructwo polskiej inteligencji

Aleksander Nalaskowski

Wygląda na to, że polska inteligencja, czyli warstwa ludzi wykształconych, żyjących z pracy umysłowej, zbankrutowała. Niekoniecznie finansowo, ale na pewno ideowo. Pod koniec wieku XX zboczyła gdzieś na manowce i powoli przestała się liczyć jako wiodąca grupa społeczna, z której wyłaniają się elity.

 

Numer 01/2024

Wiara Patriotyzm i Sztuka

Numer 01/2024

 

 

Roczna prenumerata miesięcznika WPIS. Wydanie papierowe + wydanie elektroniczne

Roczna prenumerata miesięcznika WPIS. Wydanie papierowe + wydanie elektroniczne

 

"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku. 
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.