Prezydent Zełenski pamiętał o ofiarach strzelaniny w Teksasie. Poruszające kondolencje

Nasi autorzy

Prezydent Zełenski pamiętał o ofiarach strzelaniny w Teksasie. Poruszające kondolencje

Wołodymyr Zełenski Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Prezydent Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył kondolencje rodzinom ofiar strzelaniny w szkole podstawowej w Teksasie, podkreślając, że „to straszne, że [nawet] w czasie pokoju dzieci padają ofiarą bestialskich zamachów”.

„Chciałbym przekazać najszczersze kondolencje krewnym i rodzinom dzieci zamordowanych podczas potwornej strzelaniny w jednej ze szkół w Teksasie”, powiedział prezydent Zełenski podczas wideokonferencji zorganizowanej w Davos. „To zdarza się wszędzie, zdarza się na świecie, zdarza się [niestety] w coraz bardziej widoczny sposób także w czasie pokoju”, mówił prezydent państwa, które od ponad trzech miesięcy bohatersko odpiera rosyjską agresję. We wtorkowej strzelaninie w Teksasie zginęło 19 uczniów szkoły podstawowej w wieku od 7 do 10 lat i dwie dorosłe osoby, w tym jeden z nauczycieli; ogień otworzył 18-letni Salvador Romas, który, jak podaje stacja CNN, przed dokonaniem masakry zabił swoją babcię. Napastnik zginął podczas wymiany ognia z funkcjonariuszem Patrolu Granicznego. „Nadszedł czas, aby zamienić nasze cierpienie w działanie” powiedział prezydent Joe Biden podczas konferencji prasowej w Białym Domu, podkreślając, iż powtarzające się masowe strzelaniny, których ofiarą często padają dzieci, wymagają przeciwstawienia się lobby broni palnej.

Źródło: Le Figaro, MM

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Andrzej Nowak

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.