Potęga polskiej wiary uchwycona w obiektywie mistrza Adama Bujaka. Monumentalny album "Sanktuaria polskie'" z tekstem Czesława Ryszki już dostępny!

Nasi autorzy

Potęga polskiej wiary uchwycona w obiektywie mistrza Adama Bujaka. Monumentalny album "Sanktuaria polskie'" z tekstem Czesława Ryszki już dostępny!

Sanktuarium jest szczególnym miejscem spotkania nieba i ziemi. Utworzenie go zawsze jest związane z nieodgadnionym działaniem łaski Bożej. Nie można odgórnie zadeklarować „tutaj powstanie sanktuarium” – a mimo to takich obiektów istnieje w Polsce ponad 1200. Piękno wielu z nich zostało uchwycone w niezrównanym obiektywie Adama Bujaka.

W najnowszym albumie Białego Kruka na 485 zdjęciach przedstawiamy Państwu te bezcenne perły wiary obecne na polskiej ziemi. Wprawnym piórem Czesława Ryszki zostajemy zaproszeni do podróży do sanktuariów Pańskich, Maryjnych oraz do sanktuariów polskich świętych. W polskich kalwariach bierzemy udział w obchodach Drogi Krzyżowej i wigilii Święta Wniebowzięcia. W niejednej świątyni możemy podziwiać najstarsze zachowane do naszych czasów arcydzieła kunsztu snycerskiego – drewniane figury Matki Bożej wykonane jeszcze w okresie rozkwitu średniowiecza. Nade wszystko zaś dzięki artystycznym fotografiom możemy wyciszyć się po trudach dnia codziennego i choć na chwilę wprowadzić się w błogi, kontemplacyjny nastrój.

„Sanktuaria Polskie” mogą być także doskonałym przewodnikiem pozwalającym wybrać miejsce, do którego szczególnie chcielibyśmy się wybrać na wakacyjną pielgrzymkę.

Sanktuaria polskie

Sanktuaria polskie

Adam Bujak, Czesław Ryszka

Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.