Piękne prezenty na Dzień Matki. Wyjątkowe publikacje od wydawnictwa Biały Kruk

Nasi autorzy

Piękne prezenty na Dzień Matki. Wyjątkowe publikacje od wydawnictwa Biały Kruk

Dzień Matki to jedno z najbardziej wyjątkowych świąt, poświęcone niezastąpionym kobietom. To okazja do wyrażenia wdzięczności, miłości i szacunku wobec tych niezwykłych istot, które poświęcają się dla dobra swoich dzieci. W Dzień Matki nie można zapomnieć o swojej mamie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, którą wydawnictwo Biały Kruk przygotowało z okazji tego pięknego dnia. Są to „Kobiety w Piśmie Świętym” ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, monumentalny album „Matka Boża” Adama Bujaka i Jolanty Sosnowskiej oraz „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny – AUDIOBOOK, czytany przez Halinę Łabonarską.

Wspaniała publikacja „Kobiety w Piśmie Świętym” autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego to fascynująca analiza 16 kluczowych postaci kobiecych w Biblii. Autor przedstawia sylwetki takich postaci jak Ewa, Sara, Anna, Miriam czy Estera, ukazując ich istotną rolę w historii Zbawienia. Książka podkreśla, że te kobiety, często będące wzorami wierności, cierpliwości, miłości, roztropności, oddania i troskliwości, są nadal aktualnym wzorem dla współczesnych.

Ks. Chrostowski obala liczne stereotypy dotyczące sytuacji kobiet na starożytnym Bliskim Wschodzie, wskazując na ich znaczący wpływ w życiu nie tylko rodzinnym, ale także społecznym, religijnym i politycznym. Kobiety te często przewyższały mężczyzn w zdecydowaniu oraz zaangażowaniu w realizację swoich przekonań. Książka jest bogato ilustrowana, co podkreśla jej walory nie tylko intelektualne, ale także artystyczne. Dzięki połączeniu tekstu z obrazem czytelnik zyskuje pełniejsze i bardziej inspirujące doświadczenie. „Kobiety w Piśmie Świętym” to więc nie tylko uczta literacka, ale również wizualna, ukazująca, jak postacie biblijne przez wieki inspirowały mistrzów sztuki.

Monumentalny album fotograficzny „Matka Boża” ukazuje głęboką i żywą cześć dla Matki Bożej w Polsce. Autor, Adam Bujak, w swoich licznych podróżach po Polsce i świecie uwiecznił obiektywem aparatu wizerunki Maryi w obrazach i rzeźbach. Album przedstawia różnorodne oblicza Matki Bożej: Czułą, Karmiącą, Miłosierną, Łaskawą, Bolejącą, Niepokalaną, Wniebowziętą, Różańcową, Wspomożycielkę Wiernych oraz Apokaliptyczną, zarówno z wielkich sanktuariów, jak i małych kościółków.

Teksty Jolanty Sosnowskiej w formie esejów i komentarzy, towarzyszące fotografiom, pogłębiają zrozumienie znaczenia tych wizerunków. Autorka opisuje życie Najświętszej Panienki i omawia najważniejsze typy Jej przedstawień w sztuce. Książka podkreśla, że w Polsce kult Matki Bożej jest nie tylko reliktem przeszłości, ale także stanowi żywą, dynamiczną tradycję, której płomień jest stale podsycany przez kolejne pokolenia. W dobie postprawdy i walki z Kościołem Polacy z dumą i niezachwianą wiarą uciekają się do Bożej Rodzicielki, która wskazuje drogę do Syna i otacza opieką wiernych. Album „Matka Boża” to dowód na to, że Maryja jest Matką wszystkich ludzi, a Jej kult w Polsce jest żywy i pełen mocy.

Niezwykłe i poruszające dzieło literatury mistycznej, „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny, to najczęściej tłumaczone na świecie polskie dzieło, które głęboko zmienia i dotyka duszy słuchacza. Siostra Faustyna, która doświadczała bezpośredniego kontaktu z Bogiem, przekazuje w swoim „Dzienniczku” drogę do świętości.

Wybitna aktorka Halina Łabonarska, znana m.in. z roli królowej Jadwigi Łokietkowej w serialu „Korona królów”, pięknym i dźwięcznym głosem prowadzi słuchaczy przez kolejne karty „Dzienniczka”. Jej narracja staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia, a refleksyjna muzyka skomponowana przez jej syna, Piotra Łabonarskiego, wprowadza słuchacza w kontemplacyjny nastrój. Audiobook składa się z trzech płyt, zawierających łącznie 30 godzin nagrań, i jest opakowany w eleganckie, twarde etui. Halina Łabonarska prezentuje całość „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, oferując słuchaczom wyjątkowe doświadczenie duchowe i literackie.

Z okazji tego wyjątkowego święta promocja trwa od 21.05. do 02.06.2024 r.

TP

Kobiety w Piśmie Świętym

Kobiety w Piśmie Świętym

ks. Waldemar Chrostowski

Ewa, Sara, Anna, Miriam czy Estera – jakże często słyszymy te imiona; są one nierozerwalnie połączone z Pismem Świętym i całą historią Zbawienia. Ale kim są postacie kryjące się za tymi imionami? Co o nich wiemy i czego te wspaniałe kobiety uczą nas dzisiaj? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ks. prof.

 

Matka Boża

Matka Boża

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.

 

AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny - czytany przez Halinę Łabonarską

AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny - czytany przez Halinę Łabonarską

Halina Łabonarska


„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny to najczęściej tłumaczone polskie dzieło na świecie, ale przede wszystkim to perełka literatury mistycznej. Jest to lektura, która człowieka autentycznie zmienia i dotyka w samej duszy. Bóg każdemu z nas pokazuje drogę do świętości, ale z Siostrą Faustyną obcował bezpośrednio i bezpośrednio do niej przemawiał.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.