Obowiązek szczepienia czy wolny wybór? Parlament stanowy w amerykańskim Ohio pracuje nad ustawą antydyskryminacyjną

Nasi autorzy

Obowiązek szczepienia czy wolny wybór? Parlament stanowy w amerykańskim Ohio pracuje nad ustawą antydyskryminacyjną

Na całym świecie trwają obecnie masowe szczepienia na COVID-19. fot. Pexels Na całym świecie trwają obecnie masowe szczepienia na COVID-19. fot. Pexels

Parlament stanowy w Ohio zajmuje się wniesionym 6 kwietnia b. r. przez republikankę Jennifer Gross projektem szczepionkowej ustawy antydyskryminacyjnej  (Vaccine Choice and Anti-Discrimination Act, HB 248). Projekt zakazuje wszelkiej dyskryminacji ze względu odmowę przyjęcia szczepionki, a także nie pozwala na domaganie się od nikogo dokumentacji szczepienia ani upubliczniania tej dokumentacji.

Podczas jednego z przesłuchań przed komisją stanowej legislatury ustawę poparła czarnoskóra dziekan ds. usług studenckich na uniwersytecie Brandeis, dr Erika Smith. Powiedziała ona, że odrębne traktowanie osób szczepionych i niezaszczepionych „rozprzestrzenia się w narodzie jak pożar”, a wymuszanie przyjęcia specyfiku, który nie został oficjalnie zaakceptowany przez Federalną Agencję Leków jest „w najlepszym razie drakońskie, w najgorszym – przestępcze”.

Podczas zeznań przed komisją stanowej legislatury powiedziała, że jej prababka ze strony ojca urodziła się na plantacji w Alabamie, a ona sama widzi szczególne podobieństwo między segregacją rasową i segregacją szczepionkową.

„Dzisiaj obywatele walczą przeciw tyranii urzędników rządowych i opresji w swoim życiu codziennym ze strony ludzi, którzy oczekują od nich porzucenia na rzecz państwa danych od Boga wolności podtrzymanych przez konstytucję i posłuszeństwa względem nakazów, zwykłych ludzkich słów, które nie są prawem” – dodała.

Według jednego z przesłuchujących, republikanina Toma Younga, Smith bezbłędnie określiła czym jest ta ustawa. „To ustawa o wolności” – podsumował deputowany.

Źródło: Life Site News, JO

Jak zmieni nas pandemia i wszystko, co jest z nią związane? Rozważa to w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.