Noc Wigilijna w naszych domach

Nasi autorzy

Noc Wigilijna w naszych domach

Fot.: Archiwum Białego Kruka Fot.: Archiwum Białego Kruka

Nie sposób opisać tej wyjątkowej, szczególnej i jedynej w roku Nocy w naszym domu. Właśnie w Polsce jest ona niepowtarzalna. Ma swój unikatowy charakter dzięki tradycji przekazywanej od pokoleń, świątecznej symbolice i wierze. Goście z zagranicy podkreślają znaczenie Wigilii obchodzonej właśnie w Polsce. To tu bowiem wybrzmiewa ona najbardziej prawdziwie, rodzinnie i serdecznie. „Nie do podrobienia” są nie tylko świąteczne zapachy, ale i świąteczny nastrój, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie. Wśród tych wszystkich ceremoniałów najważniejsza jest jednak istota tego dnia i rozumienie jego znaczenia.


Oficjalne zdjęcie kard. Karola Wojtyły wykonane w Sali Błogosławieństw Papieskich (dzisiejsza nazwa) w Kurii Arcybiskupiej, gdzie do dziś metropolici krakowscy przyjmują swoich gości. Zdjęcie powstało latem 1967 r., zaraz po kreacji kardynalskiej Karola Wojtyły. Oficjalne zdjęcie kard. Karola Wojtyły wykonane w Sali Błogosławieństw Papieskich (dzisiejsza nazwa) w Kurii Arcybiskupiej, gdzie do dziś metropolici krakowscy przyjmują swoich gości. Zdjęcie powstało latem 1967 r., zaraz po kreacji kardynalskiej Karola Wojtyły.

Dzięki wspaniałej książce Karol Wojtyła. Noc Wigilijna. Nieznane przemówienia , homilie i nagrania Święta Bożego Narodzenia spędzane w Państwa domach nabiorą prawdziwego blasku i znaczenia.

Oprócz corocznie świętowanej tradycji zrozumiemy religijny charakter tego dnia. Do książki dołączony jest podarunek: płyta CD z przemówieniami kardynała Karola Wojtyły. Oczywiście jak na płytę z prawdziwego zdarzenia przystało, oddaje ona atmosferę Świąt; słyszymy dźwięki najprawdziwszej ludowej kolędy.

Nasza „książkowa” wersja kolędowania jest szczególnie cennym podarunkiem także dla osób, które o polskich świętach nie mają pojęcia lub z różnych powodów nie mogą ich spędzać w Ojczyźnie. To kapitalny prezent dla osób które także Świąt… nie mają lub spędzają je w szpitalu lub na służbie.

Niejednemu rodakowi łza się w oku zakręci przy słuchaniu głosu Karola Wojtyły, czytaniu wspomnień Jana Kowalczyka, oglądaniu przepięknych świątecznych ilustracji mistrza Bujaka, dobranych jak zwykle bardzo precyzyjnie. Nie są to tylko widoki świątecznego Krakowa, ale i czarno-białe fotografie z życia duszpasterskiego przyszłego papieża i świętego.

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Karol Wojtyła. Noc wigilijna. Nieznane przemówienia, homilie i nagrania. KSIĄŻKA Z PŁYTĄ CD

Adam Bujak, Karol Wojtyła

Sensacyjne odkrycie 20 unikatowych nagrań i tekstów!
Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych. Słychać na nich homilie i przemówienia Kardynała, dłuższe i krótsze, w których przepięknie opowiada o geniuszu polskiej kultury i tradycji wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, szczególnie zaś o polskim Bożym Narodzeniu.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.