Niemiecki minister zdrowia: „wszyscy Niemcy będą zaszczepieni, uzdrowieni albo martwi”

Nasi autorzy

Niemiecki minister zdrowia: „wszyscy Niemcy będą zaszczepieni, uzdrowieni albo martwi”

Politycy obawiają się przepełnionych szpitali i przeciążenia służby zdrowia. fot. Pixabay Politycy obawiają się przepełnionych szpitali i przeciążenia służby zdrowia. fot. Pixabay „Do końca zimy wszyscy Niemcy będą zaszczepieni, uzdrowieni albo martwi” zapowiedział niemiecki minister zdrowia Jens Spahn. „To z powodu wariantu Delta, który jest bardzo zaraźliwy”, dodaje minister, apelując do wszystkich obywateli Niemiec, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali, o „zaszczepienie się w trybie pilnym” z powodu prawdziwej eksplozji wirusa w ostatnich tygodniach. „W walce z koronawirusem mamy tylko szczepionki i powinniśmy z nich korzystać”, podkreślał minister.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że „dotychczasowe restrykcje nie były wystarczające, co doprowadziło do dramatycznej sytuacji”, a dotychczasowa sytuacja sanitarna „będzie ulegała pogorszeniu, jeśli ci, którzy do tej pory nie zdecydowali się na szczepienie, tego nie zrobią”.

Źródło: Le Figaro, MM

Próbę analizy tego, jak bardzo zmienił się nasz świat przez pandemię COVID-19, podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.