Najlepszy prezent na 6 grudnia: podaruj najbliższym… świętego Mikołaja!

Nasi autorzy

Najlepszy prezent na 6 grudnia: podaruj najbliższym… świętego Mikołaja!

Namalowany według projektu Jana Matejki, piękny portret św. Mikołaja z zabytkowego ikonostasu w greckokatolickiej cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. fot. Adam Bujak z albumu Namalowany według projektu Jana Matejki, piękny portret św. Mikołaja z zabytkowego ikonostasu w greckokatolickiej cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. fot. Adam Bujak z albumu "Mikołaj święty". Najmłodsi z niecierpliwością wyczekują już tego dnia, kiedy tradycyjny Mikołaj zjawi się u nich z podarkami, a starsi poszukują zapewne teraz tych prezentów, które rozjaśnią twarzyczki dzieci uśmiechem. Bez tego zwyczaju nieomal nie wyobrażamy sobie oczekiwania na Boże Narodzenie, ale czy wiemy, skąd on się wziął?

Gdyby stworzono kiedyś plebiscyt na najpopularniejszego świętego, Mikołaj miałby w nim szansę na wysoką lokatę. Mógłby stanąć także zapewne na podium w zawodach o tytuł świętego, którego postać, życie i dziedzictwo zostały najbardziej zniekształcone przez współczesną kulturę.

Trend polegający na nazywaniu św. Mikołajem czerwono ubranego krasnala z białą brodą i w spiczastej czapce jest dzisiaj wszechobecny, ale mimo całej otoczki prezentowej sprawia, że wszyscy jesteśmy ubożsi. Ubożsi o przykład niezwykłego życia i fascynującej osobowości, o siłę wiary biskupa Mikołaja, który do dzisiaj jest skutecznym patronem i orędownikiem dla swoich czcicieli.

Marynarze, ludzie cierpiący głód, rodzice wskrzeszonych dzieci, uratowani przed śmiercią niewinni skazańcy i wielu, wielu innych – oni wszyscy zaświadczyć mogą o sile Mikołajowego orędownictwa przed tronem Boga. I o nich wszystkich przeczytać możemy w wyjątkowej książce Białego Kruka „Mikołaj Święty”. Ten album to niezwykła opowieść Jolanty Sosnowskiej o trwającej już 1600 lat (!) prawdziwej historii Mikołaja, który w dniu swoich narodzin sam stał się prezentem dla swoich rodziców.

fot. Biały Kruk fot. Biały Kruk Przez ten czas biskup Miry doczekał się wielu wizerunków otaczanych czcią, kościołów pod swoim wezwaniem, pomników i wielu innych elementów kultu; mistrz Adam Bujak odwiedził je ze swoim aparatem, a efekty tej podróży składają się na przepiękne fotografie zdobiące książkę – historię życia świętego Mikołaja.

Podarujmy więc w tym roku tym, których kochamy, najlepszy prezent – wielkiego, gorliwego orędownika przed Bogiem i potężnego patrona, świętego biskupa Mikołaja, z którym wejść w duchową przyjaźń pozwoli nam książka Jolanty Sosnowskiej i Adama Bujaka „Mikołaj Święty”!

AD

 

 

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry

Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Czy wierzysz w św. Mikołaja? Jeżeli myślisz przy tym o czerwono ubranym dużym krasnalu albo o starszym panu z białą brodą i z brzuszkiem oraz w czerwonej czapie, to znak, że zdecydowanie należy sięgnąć po tę publikację.

24 opowieści adwentowe. Czekając na Jezusa

24 opowieści adwentowe. Czekając na Jezusa

Sophie de Mullenheim, Fleur Nabert, Sophie Maraval-Hutin, Charlotte Grossetête, Karine-Marie Amiot

Ta piękna książka dla dzieci jest kolekcją 24 zupełnie wyjątkowych opowieści adwentowych i wigilijnych, które poniekąd pełnią funkcję kalendarza adwentowego. Codziennie w grudniu możemy wieczorkiem usiąść z naszymi pociechami i przeczytać im opowiadanie związane z Bożym Narodzeniem i tym samym umilić czas oczekiwania na Wigilię.

Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu

Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu

Bénédicte Delelis

Pod każdą szerokością geograficzną i w każdej epoce małe lub niezwykłe cuda towarzyszyły Świętom Bożego Narodzenia! Oto 24 wspaniałe historie do przeczytania od 1 do 24 grudnia, aby przygotować swoje serce na niesamowitą radość Świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie świętych, którzy doświadczyli szczególnej łaski podczas oczekiwania lub świętowania narodzin Jezusa.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.