„Miłość” i „tolerancja” w wykonaniu społeczności LGBT. Francuska organizacja wzywa do spalenia katolickiej szkoły

Nasi autorzy

„Miłość” i „tolerancja” w wykonaniu społeczności LGBT. Francuska organizacja wzywa do spalenia katolickiej szkoły

Kościoły czy inne budynki sakralne coraz częściej są celem ataków lewicowych Kościoły czy inne budynki sakralne coraz częściej są celem ataków lewicowych "aktywistów". Na zdjęciu kościół Matki Bożej w Poitiers. Fot. autorstwa TwoWings - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1791299 Jak podaje dziennik „France Bleu Poitou” w nocy z 18 na 19 października w całym Poitiers pojawiły się plakaty wzywające do spalenia wszystkich katolickich obiektów w regionie Poitou-Charentes; nie zabrakło także oskarżenia poiteweńskiej społeczności katolickiej o „homofobię i transfobię”. Sprawą zajęła się policja.

„Potępiamy ten rodzaj edukacji, który promuje seksizm, homofobię, transfobię i rozpowszechnia cisseksualne tradycyjne stereotypy płciowe”, można przeczytać na plakatach. Atak został wymierzony w szczególności w znaną w Poitiers szkołę katolicką, łączącą placówki edukacyjne w stopniu podstawowym i licealnym, w których uczy się ponad 700 uczniów. Na rozlepionych w mieście plakatach pojawiły się także bowiem oskarżenia wymierzone bezpośrednio w tę szkołę, w których jest mowa o „szkoleniu młodzieży w kierunku formowania bojówek faszystowskich”, a także wezwanie do „spalenia wylęgarni faszystów”.

Władze szkoły złożyły już zawiadomienie do służb bezpieczeństwa, które bardzo poważnie odnoszą się do zagrożenia. W kwestii rozpowszechniania gróźb karalnych jest podejrzana działająca w Poitiers skrajnie lewicowa grupa LGBT, która w niedawnej przeszłości wielokrotnie atakowała katolicką szkołę, m.in. rozsyłając wulgarne i napastliwe informacje na stronach internetowych katolickiej placówki edukacyjnej. Dyrekcja szkoły niejednokrotnie zgłaszała tego typu wypadki na policję, zmuszona też była się tłumaczyć z całkowicie bezzasadnych oskarżeń, tym razem jednak sprawa wygląda wyjątkowo groźnie.

Źródło: Valeurs Actuelles/ France Bleu Poitou, MM

Ataki na naszą wiarę i wartości nasilają się. Ks. prof. Janusz Królikowski w swojej najnowszej książce przekonuje, że nie możemy pozostawać bierni: 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.