Nauczyciel stracił pracę za poparcie prezydenta Trumpa na Twitterze
Justin Kucera, powszechnie lubiany wykładowca nauk społecznych i trener drużyny baseballowej z Walled Lake Western High School (stan Michigan), został wyrzucony z pracy za umieszczenie na Twitterze wpisu wyrażającego poparcie dla prezydenta Donalda Trumpa. W wywiadzie dla Washington Free Beacon Kucera powiedział, iż cztery dni po umieszczeniu wspomnianego tweetu został wezwany na rozmowę ze swoim przełożonym i przedstawicielem działu kadr. „Początkowo przyjęli moje oświadczenie na temat powodów, dla których umieściłem te wpisy, i powiedzieli, że podejmą decyzję co do mojego dalszego zatrudnienia w najbliższych dniach”, powiedział wykładowca, „kiedy jednak zakończyli spotkanie, zapowiedzieli, iż są jedynie dwie możliwości – albo dobrowolnie zrezygnuję, albo zostanę wyrzucony”.
„Wiem, że wiele osób wręcz kibicuje upadkowi Trumpa i myślę, że nikt nie powinien tak postępować”, powiedział Kucera, „można się z nim zgadzać lub nie, ale powinniśmy życzyć sobie, żeby prezydent dobrze sobie radził. Przykro mi, że mój tweet wywołał tyle zamieszania i negatywnych emocji, ale nie żałuję tego, co napisałem”, podkreśla zwolniony wykładowca.
Stacja telewizyjna 7 Action News (Detroit) otrzymała screena z wcześniejszego, usuniętego już tweeta Kucery, w którym napisał „Liberałowie są do d...”. Wykładowca jednak podkreśla: „nigdy nie przenosiłem moich sympatii politycznych na zajęcia w szkole. Wszyscy moi uczniowie i ich rodzice mogą za to poręczyć”. Władze Walled Lake Western High School w rozmowie z przedstawicielem 7 Action News zaprzeczyły jednak, iż wyrzucenie Kucery z pracy było bezpośrednio spowodowane jego poparciem dla prezydenta Trumpa:
„Proszę przyjąć do wiadomości, że żadne działania dyscyplinarne nie zostały podjęte w wyniku wyrażania poparcia dla Prezydenta Trumpa. Nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat określonej dyscypliny pracowniczej i spraw osobistych… Zgodnie z polityką i praktyką Walled Lake School nie komentuje sytuacji obecnych i/lub byłych pracowników, ponieważ odnosi się to do konkretnych kwestii personalnych” – to oficjalne stanowisko władz szkoły w sprawie Kucery.
Rodzice jego uczniów, jak również jego dawny wychowanek Bryant Hixson potwierdzili w wywiadzie dla 7 Action News, iż nigdy nie dawał on wyrazu swoim sympatiom politycznym podczas zajęć szkolnych.
Co ciekawe, dziennikarze Washington Free Beacon dotarli do przypadków dwóch innych nauczycieli z Walled Lake Western High School, którzy okazywali jawną antypatię wobec prezydenta Trumpa i w przeciwieństwie do jego sympatyka nie ponieśli żadnych konsekwencji. Paulette Loe, która od tego czasu przeszła na emeryturę, zachęcała uczniów do przeczytania opublikowanego na łamach Atlantic artykułu o tym „jak pokonać Trumpa”. Natomiast jedna z nauczycielek z przedszkola, Nicole Estes, podczas wyborów w 2016 r. umieściła na Facebooku posty, w których nazywała Trumpa „socjopatą” i „narcyzem”.
Źródło: Calvin Freiburger, Life Site News, MM
Również i w Polsce zdarza się, że "polityczna niepoprawność" odbija się na życiu zawodowym. Doświadczył tego prof. Aleksander Nalaskowski, który w swojej bestsellerowej książce kreśli niepokojącą wizję współczesnego świata:
Wielkie Zatrzymanie
Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.