Medyczny apartheid w USA? Dziennikarka pozbawiona dostępu do testu na koronawirusa

Nasi autorzy

Medyczny apartheid w USA? Dziennikarka pozbawiona dostępu do testu na koronawirusa

Okresowe wykonywanie testu na koronawirusa jest często alternatywą dla przyjęcia szczepionki na COVID-19.fot. Pixabay Okresowe wykonywanie testu na koronawirusa jest często alternatywą dla przyjęcia szczepionki na COVID-19.fot. Pixabay Konserwatywna publicystka Candace Owens spotkała się z odmową wykonania testu covidowego przez jedno z laboratoriów w stanie Kolorado. Jak zaznaczył prezenter stacji Fox News, Tucker Carlson, decyzja ośrodka była motywowana politycznie.

Owens otrzymała list od współzałożycielki koncernu Aspen Laboratories, Suzanny Lee, informujący ją, że jej termin testu został skasowany i że nie otrzyma usługi ze względu na swoją niechęć do rządowego nakazu noszenia maski i za prowadzenie analizy skuteczności szczepionek.

„Nie możemy wspierać nikogo, kto aktywnie przyczyniał się do pogorszenia sytuacji pandemicznej poprzez sianie dezinformacji, upolitycznianie i zniechęcanie do noszenia masek oraz aktywne odradzanie ludziom przyjmowania ratujących życie szczepionek” – napisała Lee.

Tucker Carlson zauważył, że nie od dziś część Amerykanów jest „wytykana palcami, karana i pozbawiana dostępu do usług”, ale to chyba jeden z pierwszych przypadków, gdy obywatelka amerykańska jest z tego powodu pozbawiona opieki medycznej.

Jego rozmówczyni zadeklarowała, że wcale nie chce być testowana, ale z powodu nagłych restrykcji rządowych musi się temu poddawać, aby móc normalnie żyć.

Według Owens „tu już nie chodzi o zdrowie, ale o politykę. Ci ludzie są sadystyczni, są sadystami. Lubią manipulować i mieć kontrolę. Nie troszczą się o zdrowie publiczne”. Jej zdaniem gdyby było inaczej, Lee powinna zdecydować: „nie cierpię tej Candace Owens, ale oczywiście ona mieszka w moim mieście, więc zrobię jej test i upewnię się, że nikogo innego nie zarazi”.

Carlson podsumował, że „robi się naprawdę mrocznie” i wyraził przy tym nadzieję, że „republikańscy członkowie Kongresu, którzy wciąż mają jakieś znaczenie polityczne, ujmą się za swoimi wyborcami”.

Źródło: Fox News/Charles Creitz, JO

Jak zmieni nas i nasz świat pandemia COVID-19? Próbę analizy tego zjawiska podejmuje w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski:

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.