Makabryczna zbrodnia w Nigerii. Chrześcijanka ukamienowana i spalona żywcem

Nasi autorzy

Błękitny tydzień

Makabryczna zbrodnia w Nigerii. Chrześcijanka ukamienowana i spalona żywcem

Zmasakrowana kulami dżihadystów figura Chrystusa na krzyżu na terenie zbombardowanego centrum duszpasterstwa Jezuitów w Aleppo. fot. Adam Bujak z albumu „Tragedia Aleppo”. Zmasakrowana kulami dżihadystów figura Chrystusa na krzyżu na terenie zbombardowanego centrum duszpasterstwa Jezuitów w Aleppo. fot. Adam Bujak z albumu „Tragedia Aleppo”. W Nigerii doszło do kolejnego dramatu. Muzułmańscy uczniowie z północno-zachodniej części kraju ukamienowali swoją chrześcijańską koleżankę; następnie, kiedy dziewczyna jeszcze żyła, podpalili jej ciało. Przyczyną tak bestialskiego mordu było oskarżenie ofiary o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi; oprawców doprowadził do wściekłości komentarz zamieszczony przez dziewczynę w mediach społecznościowych. Mimo iż dziewczyna została odprowadzona przez władze oświatowe w bezpieczne miejsce, studenci porwali ją siłą, po czym dokonali bestialskiego mordu; wszystko nagrali smartfonem, umieszczając drastyczny materiał w mediach społecznościowych. Sprawców zatrzymano, szkoła została zamknięta aż do odwołania.

Niestety, od 2000 r. w 12 stanach północnej Nigerii wprowadzono prawo szariatu. Islamskie sądy, które działają obok państwowego wymiaru sprawiedliwości, wydawały już wyroki śmierci za cudzołóstwo, bluźnierstwo lub homoseksualizm, ale jak dotąd nie odbyły się żadne ofcicjalnie zasądzone egzekucje. Sytuacja nigeryjskich chrześcijan jest skrajnie trudna, ponieważ muzułmanie i islamistyczne grupy terrorystyczne narzucają prawo szariatu, które pozwala na dokonywanie egzekucji nawet bez wyroku sądowego. Według kilku źródeł od 2015 r. w ten sposób zamordowano ponad 12 tys. chrześcijan. Podczas gdy wiele organizacji pozarządowych opuściło niebezpieczne obszary, Kościół katolicki i jego instytucje często znajdują się jedyną niezawodną alternatywą dla niesienia pomocy ludności na miejscu.

Źródło: Aleteia fr, MM

Chrześcijanie dzisiaj są bardzo prześladowaną grupą społeczną. Choć w Polsce ataki na Kościół mają inny wymiar, to i tak swojej wiary musimy bronić niemal na każdym kroku:

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.