Krzysztof Gadacz czyta książkę o Harro Harringu w programie Lektury Radiowej Trójki.

Nasi autorzy

Krzysztof Gadacz czyta książkę o Harro Harringu w programie Lektury Radiowej Trójki.

2 września, w niedzielną noc, na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, Krzysztof Gadacz rozpoczął czytanie książki Krystyny Szayny-Dec ,, Najgroźniejszy agitatior sprawy polskiej. Awamturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza, poety, bojownika o wolność, Polaka z wyboru''.

Czytanie fragmentów powieści codziennie o godzinie 23:50 w Programie Pierwszym na antenie Polskiego Radia.

Część pierwsza do pobrania i wysłuchania poniżej:
https://www.polskieradio.pl/7/1530/Artykul/2185183,Najgrozniejszy-agitator-sprawy-polskiej

,,Jak wolność i ludzka godność w ogólności stały się obsesją życia jednostki niezwykłej - Harro Harringa, tak pozbawiona wolności Polska i zdeptana przez zaborcę godność jej zniewolonych obywateli była tej obsesji szczególnym wyrazem''.

Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej. Awanturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza. EGZEMPLARZ Z AUTOGRAFEM

Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej. Awanturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza. EGZEMPLARZ Z AUTOGRAFEM

Krystyna Szayna-Dec

Cóż za barwny i bogaty żywot! Historia prawdziwego romantyka, jakim był Harro Harring (1798–1870). Duńczyk z urodzenia, niemieckojęzyczny pisarz, z wyboru Polak, był zarówno niebywale popularnym w swej epoce poetą, jak i niepospolicie odważnym bojownikiem o wolność narodów, prześladowanym do końca swoich dni przez… carską policję. Mając niespełna 30 lat został ułanem, oficerem gwardii przybocznej wielkiego księcia Konstantego w Warszawie.

 

  

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.