Ideologia LGBT w natarciu: profesor zza Odry skazany za krytykę homoadopcji

Nasi autorzy

Ideologia LGBT w natarciu: profesor zza Odry skazany za krytykę homoadopcji

Sąd rejonowy w Kassel uznał profesora tamtejszego uniwersytetu, biologa ewolucyjnego Ulricha Kutscherę, za winnego zniewagi wobec homoseksualistów i skazał go na grzywnę w wysokości 6 tys. euro. Jak ogłosił sędzia, wypowiedzi prof. Kutschery nie są objęte wolnością nauki, gdyż „to zależy również od kontekstu”; przedmiotem procesu był udzielony przez profesora wywiad, a nie wykład. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.   

Prof. Kutschera stanął przed sądem z powodu wywiadu udzielonego w 2017 roku katolickiemu portalowi kath.net, w którym odniósł się do tematu „małżeństwa dla wszystkich”. Między innymi określił w nim prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne jako „sponsorowaną przez państwo pedofilię oraz najcięższe molestowanie dzieci”. Według oskarżenia miał też nazwać dzieci wychowujące się w związkach jednopłciowych „godnymi pożałowania produktami zapłodnienia”, których wychowanie odbywa się w formie „psychicznego gwałtu”.

Te słowa wywołały protesty wśród studentów uniwersytetu w Kassel, a także skłoniły do reakcji rząd Hesji i rektorat uniwersytetu. Jak podaje uczelnia, prof. Kutschera wykłada na uniwersytecie w Kassel od 1993 roku. Kilku homoseksualistów i przedstawicieli studentów z Kassel złożyło skargę dotyczącą rzeczonego wywiadu.

W trakcie procesu prof. Kutschera bronił swoich wypowiedzi. Zarzucił krytykom i prokuratorowi ich błędną interpretację i wyrwanie z kontekstu. Według jego adwokata jest on „zaniepokojony problemami psychologicznymi dzieci ze związków osób tej samej płci”. Hessicher Rundfunk poinformował, że prokuratura żądała również skazania profesora za wzywanie do nienawiści (Volksverhetzung) z powodu poniżenia godności ludzkiej homoseksualistów. Sędzia jednak uznał, że jego słowa nie wyczerpują zespołu znamion czynu przestępczego.

To był drugi proces prof. Kutschery z powodu tych wypowiedzi. Pierwszy nie doszedł do skutku z powodu problemów z terminami rok temu. Pracodawca profesora, Uniwersytet w Kassel, oświadczył po procesie: „Wypowiedzi Ulricha Kutschery są oburzające”.

Źródło: Spiegel, AM

M.in. o kondycji współczesnych uniwersytetów pisze w swojej bestsellerowej książce prof. Aleksander Nalaskowski: 

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.