Francja: Kapłan bronił prawa do życia dzieci nienarodzonych – został ukarany przez swoich zwierzchników

Nasi autorzy

Francja: Kapłan bronił prawa do życia dzieci nienarodzonych – został ukarany przez swoich zwierzchników

ks. François Schneider  Fot:  L’Alsace ks. François Schneider Fot: L’Alsace

11 listopada ksiądz François Schneider odprawiał w swojej parafii w Bertrimoutier (departament Vosges) Mszę św. z okazji rocznicy podpisania traktatu w Compiègne kończącego Wielką Wojnę. Podczas wygłaszania homilii odważnie wystąpił w obronie dzieci nienarodzonych: „Aborcja spowodowała więcej zgonów niż pierwsza wojna światowa”, powiedział, dodając, iż francuscy politycy powinni brać przykład z narodowo-konserwatywnego węgierskiego premiera Viktora Orbána, który, mimo braku decyzji o całkowitym odrzuceniu aborcji, „prowadzi politykę natalistyczną i podejmuje odważne decyzje”. Niestety, biorący w zdecydowaną obronę życie nienarodzonych dzieci kapłan został ostro skrytykowany przez swoich przełożonych: „Znamy treść homilii ks. François Schneidera wygłoszonej podczas homilii 11 listopada. Zdecydowanie potępiamy instrumentalizację pamięci o śmierci tysięcy poległych w czasie I wojny światowej w celu uzyskania korzyści etycznych i politycznych”, brzmi oświadczenie biskupa diecezji Saint-Dié-des-Vosges. „Nakazujemy, aby w ciągu najbliższych czterech tygodni ks. Schneider powstrzymał się zarówno od publicznego przemawiania w jakiejkolwiek formie, jak i od odprawiania Mszy św. Czas spędzony w ciszy i na lekturze Pisma Świętego wystarczy dla utrzymania wiary wiernych”. Decyzja biskupa o zawieszeniu księdza w wykonywaniu obowiązków wywołała emocjonalne reakcje władz departamentu Vosges. Poseł David Valence reprezentujący partię Renaissance des Vosges napisał na Twitterze, iż wypowiedź księdza Schneidera była „niegodna kapłana” i była „wielkim błędem”. „Nie po raz pierwszy głośno o księdzu Schneiderze. W 2015 r., kiedy doszło do strzelaniny w klubie Bataclan, podczas której zginęło 131 osób, ów kapłan mówił, że wykonywana podczas feralnego wieczoru muzyka była inspirowana przez szatana. Ksiądz chciał w ten sposób umniejszyć rangę tej tragedii”, napisał polityk na Facebooku.

 

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Sanktuaria polskie

Sanktuaria polskie

Adam Bujak, Czesław Ryszka

Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.