Dzień św. Jana Pawła II z Białym Krukiem! 20 października zapraszamy do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie

Nasi autorzy

Dzień św. Jana Pawła II z Białym Krukiem! 20 października zapraszamy do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie

Już 20 października 2024 r., w niedzielę, wydawnictwo Biały Kruk wraz z Autorami ma zaszczyt zaprosić na Dzień św. Jana Pawła II do Jego Sanktuarium w Krakowie, na Białych Morzach, przy ul. Totus Tuus 32.

To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest dla upamiętnienia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października 1978 r.) oraz dla uczczenia Jego wspomnienia liturgicznego, które przypada w dniu, w którym Papież Polak zainaugurował swój pontyfikat (22 października).

Dzień św. Jana Pawła II z Białym Krukiem to seria wykładów i prelekcji poświęconych życiu i nauczaniu Papieża Polaka oraz wyzwaniom, z jakimi musimy mierzyć się w Polsce AD 2024, a także spotkania autorskie, prezentacja najnowszych publikacji Białego Kruka oraz oczywiście wielki kiermasz książek w wyjątkowych, promocyjnych cenach.

Szczegółowy program Wydarzenia:

20 października 2024 r., Sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 32, Kraków

 

8.30–19.00 

Kiermasz książek z ponad 100 tytułami w promocyjnych cenach (rabaty nawet do 70%!)

 

12.00–19.00 

Podpisywanie książek przez Autorów Białego Kruka, a wśród nich:

Adama Bujaka,

ks. prof. Janusza Królikowskiego,

prof. Andrzeja Nowaka,

prof. Wojciecha Roszkowskiego,

red. Jolantę Sosnowską

 

16.00–19.00 – Wystąpienia Autorów (każde po ok. 15-20 minut)

 Ks. prof. Janusz Królikowski
„Czy wszystkie religie prowadzą do Boga?”

Adam Bujak
„Św. Jan Paweł II w moim życiu”

Dr Jolanta Hajdasz
„Rok bp. Antoniego Baraniaka”

Kard. Stanisław Dziwisz
„Rola św. Jana Pawła II w życiu naszego narodu”

Red. Jolanta Sosnowska
„Ks. Jerzy Popiełuszko – męczennik za wiarę i Solidarność”

Prof. Wojciech Roszkowski
„Nawróceni dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II”

Prof. Andrzej Nowak
„Papieska wizja Polski i Europy”

Halina Łabonarska
Recytacja poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

***

„Przypominam sobie właściwie te prawie 43 lata, kiedy tak blisko, tak bardzo blisko towarzyszyłem świętemu Janowi Pawłowi II, kiedy go portretowałem, kiedy latałem z nim w samolocie”, wspomina Adam Bujak, którego wystąpienia będzie można wysłuchać podczas Dnia św. Jana Pawła II. „Często siedziałem przy nim, na przykład kiedyś po odwiedzinach na górze Nebo chciałem sfotografować jego oczy, jak on przeżył ten krzew gorejący na pustyni. W ten czas albo ksiądz Dziwisz, albo Arturo [Mari] mnie zbudził, bo sobie zaspałem w samolocie, i mówi: chodź do papieża. I patrzę, kardynałowie sobie śpią, ochrona śpi. Otwieram sobie takie trzy zatrzaski i widzę – po lewej stronie przy pierwszym oknie siedzi Ojciec Święty. Właściwie tam był tylko ksiądz Dziwisz i nikt więcej. I tak uklęknąłem, żeby być naprzeciwko twarzy Ojca Świętego, ale widziałem, że miał przed sobą całą taką górę książek. I widziałem, że był tak jakoś pochłonięty tekstem, że mnie po prostu nie widział. Mówię do księdza Dziwisza, chciałem sfotografować oczy Ojca Świętego po górze Nebo. On mówi – to niech mu Pan powie. I w ten czas Ojciec Święty – jest takie zdjęcie opublikowane zresztą przez Białego Kruka, gdzie papież z takim uśmiechem, z serdecznością, zrobił do mnie taki gest, bo on wiedział, że ja nieraz czekam na taki gest” – opowiada Adam Bujak, fotograf św. Jana Pawła II.

*** 

„Modlitwa i praca to było to, co ukształtowało Alka Popiełuszkę, późniejszego księdza Jerzego, i to mnie bardzo zafascynowało” – wyjaśnia Jolanta Sosnowska, autorka ilustrowanej biografii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, i wspomina także jego męczeńską śmierć. „Akurat to był czas, kiedy ja w 1980 roku przyjechałam do Warszawy na studia, więc opisuję w książce takie jedno, krótkie spotkanie z księdzem Jerzym na początku lat 80. w czasie rekolekcji w kościele św. Anny razem z księdzem Prymasem. Byłam też kilka razy na Mszach św. za ojczyznę, jeździłam z Pragi na Żoliborz, ale byłam również podczas pogrzebu ks. Popiełuszki i pamiętam go bardzo, bardzo i utkwił mi w pamięci jakoś tak mocno” – opowiada Jolanta Sosnowska. „Wiedzieliśmy, wtedy już była świadomość, że umarł święty, ale był też ogromny, straszny żal” – dodaje autorka, której wystąpienia będzie można również wysłuchać podczas spotkania w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

 ***

Zapraszamy na Białe Morza w Krakowie w niedzielę 20 października, aby uczcić i lepiej poznać postać Papieża Polaka, spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień dzielą się Jego dziedzictwem i aby zabrać je ze sobą do domu zawarte w pięknych książkach i albumach Białego Kruka!

Do Sanktuarium można dojechać:

Krakowską komunikacją miejską:

1. bezpośrednio autobusem nr 224 kursującym na trasie Wieliczka – Centrum Jana Pawła II;
2. tramwajem nr: 8, 19 lub 22 do przystanku Solvay i pieszo 700 metrów;
3. tramwajem nr: 10, 11 lub 50 do przystanku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, następnie windą lub schodami i pieszo przez park prowadzący do Sanktuarium.

Samochodem: parking przy Sanktuarium na 400 samochodów.

Pociągiem: do stacji Kraków Sanktuarium.

Wstęp wolny!

oprac. AD

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Prezentujemy książki, które będzie można - między innymi - kupić podczas Dnia św. Jana Pawła II 20 października w Krakowie. Przez cały czas można też zamawiać je w naszej internetowej Księgarni:

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce Jolanta Sosnowska (autorka czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”), śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki

Jan Paweł II, Jolanta Sosnowska

Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich.

PAKIET Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie

PAKIET Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie

Jolanta Sosnowska

Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.

Kalendarz 2025 Św. Jan Paweł II. Modlitwa

Kalendarz 2025 Św. Jan Paweł II. Modlitwa

 

Elegancki kalendarz, na który składają się wyjątkowe fotografie naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II pogrążonego w modlitwie, po mistrzowsku sportretowanego przez Adama Bujaka, jednego z najwybitniejszych fotografów na świecie.

Totus Tuus

Totus Tuus

Jan Paweł II, Adam Bujak, ks. prof. Jan Machniak

Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiego rodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrał dewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się do Maryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzył siebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.

Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Jolanta Sosnowska

Fascynująca książka Jolanty Sosnowskiej to poruszająca opowieść o życiu i heroicznej walce kapłana, który stał się symbolem oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi w Polsce. Swoją niezłomną wiarą i nieugiętością inspirował miliony Polaków do walki o wolność i wiarę. Popiełuszko, z pozoru zwykły ksiądz, stał się światłem nadziei. Pozostaje aktualnym symbolem także dzisiaj, co w tej książce mocno wybrzmiewa.

Potęga nawrócenia

Potęga nawrócenia

Wojciech Roszkowski

Wybitny pisarz i naukowiec prof. Wojciech Roszkowski przedstawia w swej kolejnej książce 81 niewiarygodnych historii życiowych ludzi, którzy będąc bardzo daleko od Boga, w ten czy inny sposób znaleźli jednak drogę do Niego. I tak na przykład poznamy mordercę i gwałciciela, który po dziesięcioleciach więzienia i pokuty odnalazł w sobie wiarę, a żywota dokonał w klasztorze.

AD


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.