Donald Trump w hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce. Kandydat na prezydenta USA podpisał specjalną deklarację

Nasi autorzy

Donald Trump w hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce. Kandydat na prezydenta USA podpisał specjalną deklarację

Donald Trump podczas kampanii prezydenckiej w 2016r. fot. Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47943348 Donald Trump podczas kampanii prezydenckiej w 2016r. fot. Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47943348 „Jego świadectwo pomogło zniewolonym narodom Europy przejść do świata nadziei”, powiedział Donald Trump, były prezydent USA i ponownie kandydat na ten urząd, o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

W przededniu rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Donald Trump podpisał w Chicago deklarację, w której oddał hołd polskiemu kapłanowi-męczennikowi. Temu wydarzeniu towarzyszył bratanek błogosławionego, Marek Popiełuszko.

Jeden z fragmentów deklaracji brzmi: „Jako Amerykanie stoimy z Polską w obronie wolności, godności ludzkiej, rządów prawa, suwerennych granic, niepodległości narodowej i cywilizacji zachodniej. Podzielamy przekonanie, że religia i moralność, oraz kultura otwarta na Boga, są niezbędne do sprawiedliwego rządzenia i politycznego dobrobytu”.

W deklaracji czytamy również: „Jesteśmy zjednoczeni w wiecznej wdzięczności za życie ks. Jerzego Popiełuszki, którego odważne świadectwo chrześcijańskie pomogło nie tylko wyzwolić świat z ciemności, ale także poprowadzić ludzi z niegdyś zniewolonych narodów Europy ku nowemu i pełnemu nadziei światu”.

Marek Popiełuszko udał się na emigrację, obawiając się zagrożenia ze strony komunistycznych służb bezpieczeństwa PRL, i od 36 lat mieszka w Chicago.

Podczas spotkania Donald Trump otrzymał w prezencie okolicznościowy srebrny medal „Wierność Prawdzie” oraz zbiór kazań księdza Jerzego w języku angielskim, z kolei Marek Popiełuszko otrzymał prezydenckie wieczne pióro przypominające grube cygaro.

Spotkanie odbyło się we wtorek w budynku Trump Tower.

Źródło: wnet.fm; AD

Zapraszamy również do wysłuchania programu radiowego o ks. Jerzym Popiełuszce, w którym red. Tomasz Wybranowski rozmawia z red. Jolantą Sosnowską o jej najnowszej książce - biografii bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Męczennik za wiarę i Solidarność". Materiał dostępny jest TUTAJ. 

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni po najnowszą książkę o ks. Jerzym Popiełuszce oraz inne publikacje opisujące mroczne czasy komunizmu:

Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Jolanta Sosnowska

Fascynująca książka Jolanty Sosnowskiej to poruszająca opowieść o życiu i heroicznej walce kapłana, który stał się symbolem oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi w Polsce. Swoją niezłomną wiarą i nieugiętością inspirował miliony Polaków do walki o wolność i wiarę. Popiełuszko, z pozoru zwykły ksiądz, stał się światłem nadziei. Pozostaje aktualnym symbolem także dzisiaj, co w tej książce mocno wybrzmiewa.

Opresja. Ilustrowana historia PRL

Opresja. Ilustrowana historia PRL

Wojciech Polak

Ta książka powstała z dwóch powodów. Po pierwsze, poziom wiedzy o tak przecież nieodległych czasach jak historia państwa nazwanego Polską Rzeczpospolitą Ludową (PRL) jest w naszym społeczeństwie bardzo niski, zwłaszcza wśród ludzi młodych i średniego pokolenia. Są bowiem siły i ośrodki usilnie pracujące nad utajnianiem prawdy o latach 1944–1989.

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Wojciech Roszkowski

Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.