Odszkodowania za pandemię COVID-19? Zdaniem Donalda Trumpa Chiny powinny zapłacić gigantyczne kwoty

Nasi autorzy

Odszkodowania za pandemię COVID-19? Zdaniem Donalda Trumpa Chiny powinny zapłacić gigantyczne kwoty

Donald Trump. fot. Wikipedia Donald Trump. fot. Wikipedia Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych, jak zwykle odważnie dał do zrozumienia co myśli na temat kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Według raportu amerykańskiego dziennika „New York Post” Trump w przemówieniu wygłoszonym podczas Konwencji Republikanów zadeklarował, że bezwzględnie będzie się domagał od Chin wypłacenia odszkodowań za wywołanie pandemii. Sumę, którą Chińska Republika Ludowa miałaby wypłacić Stanom Zjednoczonym określił na 10 bilionów dolarów. Powiedział także, że wszystkie kraje, które doświadczyły skutków pandemii Covid-19 (ponad 3,7 milionów ofiar śmiertelnych na całym świecie) powinny domagać się od Chin odszkodowań w kwocie przez siebie ustalonej. „Dla Ameryki i całego świata nadszedł moment bezwzględnego wyegzekwowania od Chińskiej Republiki Ludowej odszkodowań”, powiedział prezydent. Powiedział także, że wszystkie państwa powinny anulować swoje wcześniejsze długi zaciągnięte wobec Chin [jeśli takowe posiadają – przyp. red.] i „zadeklarować jednogłośnie, że Chiny muszą zapłacić za wywołanie pandemii”.

Donald Trump wyraził też zdecydowany sprzeciw wobec ewidentnej cenzury stosowanej przez grupę Big Tech [GoogleAmazonFacebookApple – największe dominujące w cyberprzestrzeni ponadnarodowe firmy komputerowe i programistyczne świadczące usługi zdalne (online) – przyp. red.] i jej jawną ingerencję w rozstrzygnięcie ostatnich wyborów prezydenckich w USA. Prezydent nie zawahał się przed nazwaniem tej sprawy „przestępstwem stulecia”. Podkreślił, że giganci sieci społecznościowych wyłożyli miliony dolarów, aby umożliwić wygraną Demokratom. W szczególności ten cel przyświecał wynalazcy Facebooka Markowi Zukerbergowi; prezydent Trump wspomniał, że cenzura jego konta na portalu społecznościowym przedłużona obecnie na dwa lata nie może być dziełem przypadku. Prezydent odniósł się także do polityki migracyjnej Joe Bidena, podkreślając że „granica [z Meksykiem] praktycznie już nie istniejąca nie jest niczym innym jak początkiem klęski Bidena”.    

Źródło: Valeurs Actuelles/MM

Pandemia COVID-19 zmieniła życie nas wszystkich. Pisze o tym w swojej książce prof. Aleksander Nalaskowski: 

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.