Centrum Monitoringu Wolności Prasy popiera naszą krytykę komentarza OBWE o wyborach prezydenckich w Polsce
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich poparło wczoraj w całości krytyczną ocenę działań OBWE podczas wyborów prezydenckich w Polsce wyrażoną na naszych łamach oraz na portalu wpolityce.pl. Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu tak to ujęła:
Zgadzam się całkowicie z powyższym komentarzem p. Leszka Sosnowskiego. Pozwolę sobie przytoczyć w tym miejscu opublikowane wczoraj oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w tym samym duchu. Napisaliśmy:
CMWP SDP z niepokojem przyjmuje wstępną ocenę OBWE kampanii prezydenckiej z Polsce, w której stwierdzono, iż cechowała ją retoryka nietolerancji, nadawca publiczny nie wywiązał się ze swojego obowiązku zapewnienia zrównoważonego i niestronniczego przekazu medialnego, a w jego programach obecne były materiały homofobiczne i ksenofobiczne. W ocenie CMWP SDP tak negatywna ocena nie odzwierciedla rzeczywistego przebiegu wolnych i demokratycznych wyborów prezydenckich w Polsce i jego medialnego obrazu. Dlatego CMWP SDP apeluje do obserwatorów z Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) o rzetelność i obiektywizm podczas oceny przebiegu kampanii prezydenckiej w naszym kraju.
CMWP SDP zwraca uwagę, iż tak negatywna ocena (…) pomija rzeczywisty obraz działań wszystkich mediów publicznych (TVP, PR i PAP) oraz pomija istotną rolę i wpływ mediów prywatnych na decyzje wyborcze Polaków. Tymczasem jest to bardzo ważny aspekt oceny przebiegu kampanii prezydenckiej w mediach w naszym kraju ponieważ na rynku mediów we wszystkich ich sektorach w Polsce dominują media prywatne, w tym media o zagranicznej rezydencji podatkowej, więc ich działania mają ogromny wpływ na decyzje wyborcze Polaków. Sprowadzając ocenę kampanii prezydenckiej w mediach jedynie do powierzchownej oceny działań jednego z nadawców publicznych jakim jest publiczna telewizja TVP wypacza się rzeczywisty przebieg kampanii prezydenckiej. CMWP SDP zwraca uwagę, iż prowadzić to może do nieobiektywnej i w konsekwencji błędnej oceny przebiegu wyborów w Polsce, także na arenie międzynarodowej. Dlatego CMWP SDP apeluje do obserwatorów z OBWE o rzetelność i obiektywizm podczas oceny przebiegu kampanii prezydenckiej z Polsce.
Więcej na cmwp.sdp.pl
Wielkie Zatrzymanie
Książka dostępna od 3 lipca
Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.