Amerykański Uniwersytet Nebraski w lewackiej awangardzie. Równość ras kluczem do zatrudniania pracowników i odczytywania na nowo historii uczelni

Nasi autorzy

Amerykański Uniwersytet Nebraski w lewackiej awangardzie. Równość ras kluczem do zatrudniania pracowników i odczytywania na nowo historii uczelni

Coraz więcej uniwersytetów zostaje zdobytych przez lewicowe ideologie. Na zdjęciu jeden z budynków University of Nebraska. fot. Wikipedia Coraz więcej uniwersytetów zostaje zdobytych przez lewicowe ideologie. Na zdjęciu jeden z budynków University of Nebraska. fot. Wikipedia Gubernator Nebraski Pete Ricketts grzmi na publiczny uniwersytet w Lincoln po tym, jak uczelnia przystąpiła do inicjatywy „Podróż ku antyrasizmowi i równości ras”.

Projekt został zainspirowany przez postulat bycia „aktywnie świadomym na temat rasy i rasizmu” i odnosi się po części do planowanego przez uniwersytet przeglądu praktyk zatrudniania nowych pracowników w kontekście rasy i etniczności. Dodatkowo, projekt ma na celu szkolenie nauczycieli podczas „antyrasistowskich i inkluzywnych seminariów”, które będą skupiać się na „badaniu rasowych uprzedzeń w salach wykładowych i materiałach dydaktycznych”.

Ma być też stworzona nowa służba, która „ciągle będzie weryfikować historię uniwersytetu, komunikację, stronę wizualną, nadawanie imion i tytułów honorowych (…) aby poprawić reprezentację grup najbardziej marginalizowanych”.

Gubernator Ricketts nazwał projekt „ideologiczną indoktrynacją”. Ostrzegł też: „(…) plan będzie aplikował krytyczną teorię rasową w każdym kącie kampusu”(…) „Będzie nastawiał ludzi przeciwko sobie poprzez skłanianie każdego do patrzenia na innych raczej przez pryzmat rasy niż indywidualnych zalet”.

Źródło: Fox News/Adam Sabes, JO

Wobec lewicowej ideologii nie możemy pozostać obojętni - przekonuje ks. prof. Janusz Królikowski: 

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.