W roku 1982 Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił w Santiago de Compostela Akt Europejski, który dla zachodnich krajów naszego kontynentu stał się ideową podstawą wszelkich dążeń do zjednoczenia Europy. Papież wskazał w nim na chrześcijańskie korzenie wszystkich narodów tej części świata. Santiago stało się symbolem jednoczącego się kontynentu, a Unia Europejska uznała szlak do Santiago de Compostela za najważniejszy oraz wezwała wszystkie rządy i odpowiednie instytucje do jego popularyzacji.

Obecnie przyszedł czas i na naszą część Europy, czas na promocję tego niezwykłego szlaku do grobu św. Jakuba Starszego, którym już od ponad 1000 lat wędrują pielgrzymi, by zbliżyć się ku Bogu, pojednać ze światem i znaleźć wewnętrzne ukojenie.

Książka ta prezentuje niezwykłość, urodę i bogactwo kulturowe tysiącletniego, pielgrzymiego szlaku do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskim Santiago de Compostela. Album ukazuje wspaniałe katedry, niezwykłe pejzaże, niesamowite misteria.

„Akt Europejski” Jana Pawła II   3

...dążymy do miasta przyszłego    22

Pielgrzymowanie jednoczy ludy    24

Tchnij życie w swoje korzenie    88

Pomoc Boża jest z nami    110

Dziedzictwo przykładu i ufności    132

Od królów po najskromniejszych wieśniaków    154

Tożsamość europejska wyrasta z chrześcijaństwa    176

Nabożeństwo do apostoła Jakuba    198

W świetle Ewangelii    220

Pielgrzymi szlak do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela    243

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl