Znany aktor mocno o aborcji: „To szaleństwo, że ludzie wyżej cenią słomki z bambusa niż ludzkie życie”

Nasi autorzy

Znany aktor mocno o aborcji: „To szaleństwo, że ludzie wyżej cenią słomki z bambusa niż ludzkie życie”

Chuck Norris w amerykańskiej bazie wojskowej w Iraku, 2006 rok  fot. Wikimedia Chuck Norris w amerykańskiej bazie wojskowej w Iraku, 2006 rok.  fot. Wikimedia

Amerykański aktor Chuck Norris, znany i lubiany także w Polsce, ostro wypowiedział się na temat aborcji w swoim felietonie z dnia 18 stycznia na portalu internetowym WND. Okazją do podjęcia tego tematu była przypadająca cztery dni później kolejna, 48. rocznica wyroku Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe vs. Wade, legalizującego aborcję na żądanie. Wypowiadając się jako zdecydowany przeciwnik tej procedury, aktor powołał się na szokujące wyniki ankiety, jaką w ubiegłym roku przeprowadził w Kanadzie Instytut Angusa Reida: według niej 51% respondentów uznało za „zawsze lub zazwyczaj” moralnie niewłaściwe używanie plastikowych słomek do napojów, podczas gdy aborcję oceniło w ten sposób jedynie 26%, a eutanazję 20% badanych. „Czegoś tu nie rozumiem – skomentował Norris – Słomki z bambusa są ważniejsze niż ludzkie życie?”. Przywołał także – w kontekście proaborcyjnych decyzji nowo wybranego prezydenta Joe Bidena – słowa jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, Thomasa Jeffersona, według którego „Troska o ludzkie życie i szczęście, a nie ich niszczenie, jest pierwszym i jedynym prawowitym celem dobrego rządu”.

Źródło: WND, AM

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.