Zdzisław Krasnodębski: Potrzeba więcej konsekwencji w polityce unijnej wobec Rosji

Nasi autorzy

Zdzisław Krasnodębski: Potrzeba więcej konsekwencji w polityce unijnej wobec Rosji

Zdzisław Krasnodębski  Fot. Flickr@European Parliament Zdzisław Krasnodębski Fot. Flickr@European Parliament

Podczas trwającej w Strasburgu drugiej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata na temat stanu polityki rosyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji działaczy ekologicznych oraz ukraińskich więźniów politycznych. Głos w debacie zabrał m.in. prof. Zdzisław Krasnodębski.

Zdzisław Krasnodębski zapowiedział, że frakcja EKR z pewnością opowie się za przyjęciem rezolucji.„Rzeczywiście od 2014 r. po nielegalnej aneksji Krymu i agresji militarnej na wschodniej Ukrainie mamy wiele przypadków łamania praw człowieka, zaginięć, prześladowań, bezprawnych zatrzymań Ukraińców i przedstawicieli innych mniejszości. Dlatego popieramy sankcje” - powiedział.

Europoseł zwrócił jednak uwagę na to, że część krajów członkowskich nie uznaje za priorytetowe nie przestrzeganie sankcji, lecz własne interesy handlowe. „Jak jest możliwe, że Austriacki Koncern Naftowy (OMV) porozumiał się w zeszłym miesiącu z Gazpromem co do wykupu jego udziału w syberyjskich polach gazowych za 900 mln euro? Jak wytłumaczyć, że niemieckie inwestycje bezpośrednie w Rosji zanotowały w 2019 roku 33% wzrost w stosunku do ubiegłego roku? Potrzeba więcej konsekwencji w polityce unijnej wobec Rosji” - podkreślił Krasnodębski.

Grupa EKR domaga się bezwarunkowego uwolnienia więźniów politycznych i jeńców wojennych, w pełni popiera suwerenność i integralność terytorialnej Ukrainy oraz potępia trwającą agresję Rosji na wschodzie Ukrainy.

Uległość czy niepodległość

Uległość czy niepodległość

Andrzej Nowak

Zbiór głębokich refleksji prof. Andrzeja Nowaka nad losem naszego narodu. Cieszący się ogromną popularnością i szacunkiem pisarz, wybitny patriota i uczony, wypowiada się o sensie walki Polaków o niepodległość – zarówno dawniej, jak i teraz. Wyjaśnia znaczenie i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, zasadność wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego z końca XX stulecia.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.