Zawierzmy Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi! Gorący apel katolickiego episkopatu Ukrainy

Nasi autorzy

Zawierzmy Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi! Gorący apel katolickiego episkopatu Ukrainy

Smutny obraz zaatakowanego przez Rosjan Kijowa, stolicy Ukrainy. fot. by Arrikel - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115518794 Smutny obraz zaatakowanego przez Rosjan Kijowa, stolicy Ukrainy. fot. by Arrikel - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115518794 Modlitwa to potężna i ostateczna broń. Wobec bandyckiego napadu Putina na Ukrainę w nocy z 23 na 24 lutego Kościół katolicki na Ukrainie apeluje o odnowienie aktu zawierzenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. „Przede wszystkim nie pozwólmy, aby zapanował nad nami strach. Nadszedł czas, abyśmy zjednoczyli się w modlitwie, w naszych rodzinach, wśród naszych sąsiadów, w każdej naszej wspólnocie i w każdej parafii. Zachęcamy kapłanów, aby podczas każdej Mszy Świętej po odśpiewaniu suplikacji odmawiali Akt Poświęcenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej”, zadeklarował katolicki episkopat Ukrainy, w komunikacie opublikowanym 24 lutego. Zaproszenie do odnowienia tego niezwykle symbolicznego aktu zostało także umieszczone na stronach w miediach społecznościowych przez Konferencję Episkopatu Francji, która apeluje do wiernych o przyłączenie się do tej modlitwy.

Jest to nawiązanie do historycznego aktu zawierzenia ludzkości przed figurą Matki Bożej z Fatimy z 25 marca 1984r., którego dokonał św. Jan Paweł II. Jak pamiętamy, wówczas Ukraina była jedną z republik radzieckich. „Nie wiemy co nas czeka w przyszłości, ale nie pozostawiajmy bez pomocy najsłabszych, najbardziej potrzebujących, bez względu na ich przynależność religijną. Jako kapłani brońmy naszej Ojczyzny według naszych możliwości i obowiązków – w armii, w szpitalach, we wszystkich miejscach gdzie posługujemy, nieśmy wsparcie zarówno ludzkie jak i duchowe poprzez modlitwę, słowa pocieszenia i ofiarowanie cierpienia. Odnowieniem aktu poświęcenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi odpowiadamy na natchnienie Ducha Świętego, który nam go udzielił we właściwym momencie. Na ten wielki czas próby udzielamy wam pasterskiego błogosławieństwa, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ”, głosi komunikat episkopatu Ukrainy.

Dodajmy, że kijowscy i charkowscy Ojcowie Karmelici mimo niebezpieczeństwa zdecydowali się pozostać w swoich kościołach, aby nadal nieść posługę obrońcom i wszystkim potrzebującym. Także przedstawiciele Kościoła greko-katolickiego, podobnie jak Kościoła prawosławnego apelują o modlitwę.

Źródło: Famille Chrétienne/Camille Lecuit, MM

Moc modlitwy zanoszonej do nieba za wstawiennictwem Maryi opisuje w swojej książce Czesław Ryszka:

Drabina do nieba. Dzieje Różańca

Drabina do nieba. Dzieje Różańca

Czesław Ryszka

Jedyną bronią, której Polska używając odniesie zwycięstwo, jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga” – powiedział prymas August Hlond w 1948 r. Te słowa do dziś nie straciły nic ze swej aktualności. W Polsce modlitwa różańcowa cieszy się ogromnym szacunkiem i popularnością.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.