Zapraszamy na spotkanie z prawdziwym św. Mikołajem!

Nasi autorzy

Zapraszamy na spotkanie z prawdziwym św. Mikołajem!

Spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie ze św. Mikołajem.

Dzieci z Krakowa i okolic zapraszamy 29 listopada na spotkanie ze św. Mikołajem i książką jemu poświęconą! Oczywiście będą także prezenty!

„Żył naprawdę w III i IV w., zasłynął bezinteresowną, obrosłą w przepiękne legendy miłością bliźniego oraz cichą, dyskretną dobroczynnością. Dokonywał dzieł miłosierdzia tak, aby ludzie nic nie wiedzieli o darczyńcy i aby go za to nie podziwiali. Nie dbał o uznanie, nie liczył na wdzięczność, bo najważniejsza była dla niego ta nagroda, jaką otrzyma kiedyś w niebie od Pana Boga.”                                                                                                       

Każdy zapewne domyślił się o kim traktują powyższe słowa. Ich autorką jest Jolanta Sosnowska, a zaczerpnięte zostały z przepięknego, bogato ilustrowanego zdjęciami Adama Bujaka albumu „Mikołaj Święty”, opublikowanego niedawno nakładem wydawnictwa Biały Kruk.

Autorka wraz z Fundacją Kulturalna Polska, Dziełem Świętego Mikołaja oraz Restauracją Avangarda ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Czytelnikami poświęcone bohaterowi swojej najnowszej książki. „Najprawdziwszy Święty Mikołaj” – takie będzie jego hasło przewodnie, ponieważ postać znanego na całym świecie biskupa Miry jest w popkulturze przekształcona wręcz nie do poznania. Warto więc przy każdej sposobności przypominać, do którego Mikołaja mamy zamiar się odwoływać.

Spotkanie autorskie z Jolantą Sosnowską, prowadzone przez red. Annę Popek, rozpocznie się 29 listopada b. r. o godzinie 18 w restauracji Avangarda przy ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1 w Krakowie.

O godzinie 19:15 uczestniczące w wydarzeniu dzieci z pobliskiej parafii św. Mikołaja zostaną obdarowane prezentami przez Świętego i jego anielskich pomocników.

Po spotkaniu, około godziny 20:00, wszyscy (a w szczególności dzieci i ich opiekunowie) będą bardzo mile widziani jako uczestnicy orszaku św. Mikołaja, który uda się na Rynek Główny. 

Przedstawiciele mediów będą mieli okazję zrobić zdjęcia i porozmawiać z autorką albumu.

Zapraszamy już 29 listopada (poniedziałek) o godzinie 18! Wstęp wolny!

Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry

Mikołaj Święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry

Adam Bujak, Jolanta Sosnowska

Czy wierzysz w św. Mikołaja? Jeżeli myślisz przy tym o czerwono ubranym dużym krasnalu albo o starszym panu z białą brodą i z brzuszkiem oraz w czerwonej czapie, to znak, że zdecydowanie należy sięgnąć po tę publikację.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.