Wydawnictwo Biały Kruk po raz pierwszy na 5. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju!

Nasi autorzy

Wydawnictwo Biały Kruk po raz pierwszy na 5. Sądeckich Targach Książki w Krynicy-Zdroju!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa Biały Kruk podczas 5. Sądeckich Targów Książki w Krynicy-Zdroju.


24.02.2023 r. - od godziny 11.00 do 19.00
25.02.2023 r. - od godziny 10.00 do 18.00

Na czytelników czeka szeroka oferta wydawnicza oraz rabaty nawet do 60 procent!

W promocyjnych, targowych cenach do kupienia będą nasze nowości, a wśród nich m.in.:

„Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu” prof. Wojciecha Polaka, prof. Sylwii Galij-Skarbińskiej oraz ks. dr. Michała Damazyna – książka opisująca setki przykładów niezwykłego heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Głównymi postaciami zebranych tu fascynujących historii są bardzo młodzi ludzie wywodzący się z różnych stanów o różnych pozycjach w społeczeństwie; od królów po zwykłych uczniów. Łączą ich bohaterstwo oraz ofiarowanie swych dziecięcych i młodzieńczych lat na ojczystym ołtarzu.
https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/najmlodsi--bohaterowie-historia-polskich-dzieci-x-xxi-w-opowiesci-o-walce-i-ciepieniu

“Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza ” prof. Wojciecha Roszkowskiego - napisane wartkim językiem i pięknie ilustrowane dzieło prof. Roszkowskiego wypełnia lukę informacyjną i badawczą oraz prezentuje nasz punkt widzenia na region Międzymorza. Autor zabiera nas w fascynującą podróż po dziejach tej być może najmniej znanej, a zarazem niezwykle bogatej historycznie i różnorodnej części kontynentu europejskiego. 
https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/orzel-lew-i-krzyz-historia-i-kultura-krajow-trojmorza-tom-1

„Wojna. Reportaż z Ukrainy” Jakuba Maciejewskiego – ta książka jest lekturą nie tylko niezwykle wciągającą, ale także do bólu prawdziwą i pouczającą. Autor dotarł na front jako jeden z pierwszych i spędził tam – z przerwami – ponad 150 dni. Doświadczył rzeczy, które nam – Polakom XXI wieku – wydawały się już niemożliwe. Przeżył koszmar donbaskiego frontu, trwał z mieszkańcami Kijowa podczas bombardowań i widział ślady rosyjskiego ludobójstwa dokonanego w Iziumie.
https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wojna-reportaz-z-ukrainy

„Wojna i dziedzictwo” prof. Andrzeja Nowaka – wspaniała książka jednego z największych Polaków. Prof. Andrzej Nowak w ponad stu esejach zamieszczonych w tej książce w mistrzowski sposób łączy historię z teraźniejszością, kulturę dawną ze współczesną, a wyzwania geopolityczne z losem jednostki. Z tego dzieła wybija się nie tylko bogactwo polskiego dziedzictwa, ale także niezwykła erudycja autora, który zauważa podobieństwo „Trenów” Jana Kochanowskiego i ballad rockowych Sufjana Stevensa, zaś przekaz uniwersalnych wartości potrafi dostrzec zarówno u Chopina i Lutosławskiego, jak i w serialach jak „Fargo” czy „The Crown”.
https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wojna-i-dziedzictwo-historia-najnowsza

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny!

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.