Wydawnictwo Biały Kruk otrzymało 3 nagrody FENIKS! Nagrodzeni Halina Łabonarska, Adam Bujak i Andrzej Nowak!

Nasi autorzy

Wydawnictwo Biały Kruk otrzymało 3 nagrody FENIKS! Nagrodzeni Halina Łabonarska, Adam Bujak i Andrzej Nowak!

Prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak i Halina Łabonarska są laureatami nagrody FENIKS 2019. Prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak i Halina Łabonarska są laureatami nagrody FENIKS 2019.

Podczas tegorocznego posiedzenia Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019, które odbyło się w marcu, spośród ponad 350 tytułów zgłoszonych przez wydawców, członkowie Kapituły dokonali finalnej selekcji publikacji w ramach poszczególnych konkursowych kategorii i wybrali pozycje, które otrzymały Prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak i Halina Łabonarska są laureatami nagrody FENIKS 2019. Prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak i Halina Łabonarska są laureatami nagrody FENIKS 2019. nagrody FENIKS 2019. Wśród nich znalazły się aż trzy dzieła wydawnictwa Biały Kruk: "Dzienniczek św. Siostry Faustyny" czytany przez Halinę Łabonarską (kategoria audiobook), monumentalny album "Polska Wschodnia" Adama Bujaka (kategoria edytorstwo) oraz "Niepodległa" prof. Andrzeja Nowaka (kategoria historia).

Kapituła tak uzasadniła swój wybór:

„Dzienniczek św. Siostry Faustyny” w interpretacji Haliny Łabonarskiej (Biały Kruk)

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny to jedno z najbardziej niezwykłych dzieł z nurtu literatury mistycznej, a jednocześnie zapis jednego z najważniejszych udokumentowanych objawień w historii świata, który od wielu lat utrzymuje status przewodnika po tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Ten poruszający i zmieniający człowieka tekst dociera do odbiorcy z jeszcze większą siłą dzięki genialnej, uduchowionej interpretacji Haliny Łabonarskiej. Artyzm aktorki, wspomagany przez uzupełniający tekst czytany podkład muzyczny autorstwa jej syna Piotra, pozwala odbiorcy maksymalnie zagłębić się w przekaz, jaki niesie ze sobą „Dzienniczek”.

AUDIOBOOK "Dzienniczek św. Siostry Faustyny" - czytany przez Halinę Łabonarską

AUDIOBOOK "Dzienniczek św. Siostry Faustyny" - czytany przez Halinę Łabonarską

Halina Łabonarska


„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny to najczęściej tłumaczone polskie dzieło na świecie, ale przede wszystkim to perełka literatury mistycznej. Jest to lektura, która człowieka autentycznie zmienia i dotyka w samej duszy. Bóg każdemu z nas pokazuje drogę do świętości, ale z Siostrą Faustyną obcował bezpośrednio i bezpośrednio do niej przemawiał.

 

 

„Niepodległa! 1864-1924.Jak Polacy odzyskali Ojczyznę” autorstwa Andrzeja Nowaka (Biały Kruk)

Kolejna niezwykle ważna publikacja Andrzeja Nowaka ilustrująca wynikającą z poczucia polskości potrzebę i determinację w dochodzeniu do wolności. Autor trafnie podkreśla, że pragnienie niepodległości jest częścią ludzkiej natury – fundamentalną z punktu widzenia wspólnoty, która od ponad jedenastu stuleci tworzy naszą narodową historię. Podziw budzi skrupulatność autora w odwzorowaniu chronologii mozolnej drogi do odzyskania Niepodległości, jaką przeszły pokolenia polskich patriotów od marca 1964 roku, aż po Powstańców Styczniowych, aż po początek 1924 roku i stabilizację w postaci wprowadzenia nowej waluty – polskiego złotego.

Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę.

Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę.

Andrzej Nowak

Profesor Andrzej Nowak pisze: „Sens odzyskanej w roku 1918 niepodległości zrozumiemy tylko wtedy, gdy nie stracimy z oczu tego ogromnego dziedzictwa, które chroniła ona przez poprzednie wieki. Ani też tego dramatu, jakim stała się próba zniszczenia tego dziedzictwa przez rozbiory”.

 

„Polska Wschodnia” autorstwa Adama Bujaka (Biały Kruk)

Album autorstwa Adam Bujaka to unikatowy, zawierający 600 zdjęć, przewodnik po niezwykłej krainie jaką jest cała wschodnia część naszej ojczyzny – inspiracja do odbycia niezwykłej podróży, a jednocześnie przypomnieniem przeżytych chwil po powrocie z tej wyprawy. Uznany fotograf z pietyzmem prezentuje skarby architektoniczne i bogactwo krajobrazu Polski Wschodniej – zaskakując i zachwycając odbiorcę książki autorskim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość i mistrzostwem w opowiadaniu obrazem o najważniejszych lokalnych wydarzeniach, zwyczajach, obyczajach i tradycyjnych obrzędach oraz przeżywaniu wiary.

Polska Wschodnia

Polska Wschodnia

Adam Bujak

Kiedyś były to terytoria środkowej i środkowo-zachodniej Rzeczypospolitej, dziś jest to Polska Wschodnia. Ziemia gospodarna, piękna, o urozmaiconym krajobrazie, przesiąknięta bogatą tradycją patriotyczną. Tereny te od czasów zaborów były jednak systematycznie degradowane przez okupantów, stąd przylgnęła do nich nazwa Polska B. Dziś to już na szczęście historia, gdyż ziemie te odradzają się zarówno jeśli chodzi o gospodarkę, jak i tradycje.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Elzbieta Ozga

    Szczere i gorace gratulacje i podziekowania dla Panstwa calej tworczosci. Niech Duch Swiety zawsze Was prowadzi a Matka Boza skrywa pod Swym Macierzynskim Plaszczem. Amen.

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.