Wstrząsający raport stowarzyszenia „Portes ouvertes”; ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza prześladowania z powodu wyznawanej wiary!

Nasi autorzy

Wstrząsający raport stowarzyszenia „Portes ouvertes”; ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza prześladowania z powodu wyznawanej wiary!

Jak podaje raport stowarzyszenia „Portes ouvertes” za 2022 r. prześladowania chrześcijan przybierają na sile; w ponad 76 krajach ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza aktów przemocy w związku z wyznawaną wiarą – od dyskryminacji i agresji słownej po ekstremalną przemoc związaną z bezpośrednim zagrożeniem życia. W 2022 r. ofiarą mordów padło 5621 chrześcijan, ponad 4542 zostało aresztowanych i uwięzionych, zaś ponad 5259 – porwanych. Ponad 2110 kościołów zostało zamkniętych lub zdemolowanych. To znaczny wzrost przemocy wymierzonej w chrześcijan w porównaniu z ubiegłymi latami. Stan na dzień dzisiejszy nie napawa optymizmem; w ponad 76 krajach dochodzi do prześladowania chrześcijan, w tym w ponad 40 krajach są to prześladowania związane z bezpośrednim zagrożeniem życia. Najgorzej przedstawia się sytuacja chrześcijan z Korei Północnej, w której za samo posiadanie Biblii można zostać uwięzionym. Nie lepiej przedstawia się sytuacja w Afryce, zwłaszcza w tych krajach w których silną pozycję ma ekstremistyczny islam. Do krajów szczególnie niebezpiecznych dla chrześcijan należą także Chiny oraz Indie, natomiast na Bliskim Wschodzie do tej pory trwa exodus chrześcijan; „Prześladowania ze strony Państwa Islamskiego spowodowały masowe ucieczki chrześcijan z Iraku i Syrii”, można przeczytać na stronie stowarzyszenia „Portes ouvertes”.

 

Źródło: France Info, MM

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.


 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.