Współzałożyciel firmy Elona Muska: firma byłaby w stanie stworzyć „park jurajski”

Nasi autorzy

Współzałożyciel firmy Elona Muska: firma byłaby w stanie stworzyć „park jurajski”

fot. Pixabay fot. Pixabay Współzałożyciel firmy Neuralink, należącej do Elona Muska, twierdzi, że dysponuje ona technologią umożliwiającą zbudowanie prawdziwej wersji „Parku Jurajskiego”. „Prawdopodobnie moglibyśmy zbudować Park Jurajski, gdybyśmy chcieli” – napisał 3 kwietnia na Twitterze Max Hodak. „Nie byłyby to genetycznie autentyczne dinozaury, ale [emotka wzruszająca ramionami]. Może 15 lat hodowli + inżynierii [genetycznej], aby uzyskać superegzotyczne, nowe gatunki”.

Hodak nie wyjaśnił, w jaki sposób jego firma neurotechnologiczna miałaby być w stanie ożywić dawno wymarłe prehistoryczne bestie, ale później bronił tego pomysłu, twierdząc, że może to zwiększyć bioróżnorodność. „Bioróżnorodność (antykruchość) jest zdecydowanie cenna; ochrona [gatunków] jest ważna i ma sens”– napisał na Twitterze. „Ale dlaczego na tym poprzestajemy? Dlaczego nie spróbujemy bardziej świadomie stworzyć nowej różnorodności?”.

Jednak trzeba pamiętać, że w filmie „Park Jurajski” z 1993 roku, opartym na bestsellerowej książce wydanej przez Michaela Crichtona w 1990 roku, naukowy plan się nie udaje. Specjaliści podróżujący po wyspie genetycznie wskrzeszonych dinozaurów wpadają w kłopoty wielkości T. rexa, gdy potwory uwalniają się i zaczynają polować na ludzi. „Park Jurajski” był najbardziej kasowym filmem w roku premiery i najbardziej dochodowym w tamtych czasach.

Tymczasem zeszłego lata Neuralink zaprezentował roboczy prototyp implantu mózgowego, który według założycieli firmy może wyleczyć wszystko, od ślepoty po porażenie czterokończynowe. Musk pokazał wczesną wersję urządzenia, które wszczepił świni, a później powiedział, że próby na ludziach mogą rozpocząć się już w 2021 roku. Biorąc pod uwagę, do czego prowadzi oddzielanie osiągnięć nauki od Bożego porządku świata i podporządkowywanie ich ludzkiej pysze, podane informacje brzmią co najmniej niepokojąco... 

Źródło: New York Post/Natalie O’Neill, AM

Czy nasza cywilizacja upada? Bilansu naszego świata dokonuje w swojej bestsellerowej książce prof. Wojciech Roszkowski:

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.