Włochy: Komunia św. tylko dla zaszczepionych. Szokujące zarządzenie wydano w dwóch diecezjach

Nasi autorzy

Błękitny tydzień

Włochy: Komunia św. tylko dla zaszczepionych. Szokujące zarządzenie wydano w dwóch diecezjach

Czy cokolwiek poza grzechem może oddzielić człowieka od Eucharystii? Fot. Pixabay Czy cokolwiek poza grzechem może oddzielić człowieka od Eucharystii? Fot. Pixabay Strach przed Omikronem doprowadził do wyjątkowo przykrej, wręcz skandalicznej sytuacji w dwóch włoskich diecezjach – Teano Calvi i Salerne w pobliżu Neapolu. Jak podaje francuski dziennik „Valeurs Actuelles” we wtorek 11 stycznia władze kościelne tych diecezji zadecydowały, że kapłani i diakoni, którzy nie zaszczepili się przeciwko Covid-19, nie mogą udzielać wiernym Najświętszego Sakramentu. Z kolei zakaz przyjmowania Komunii św. dotyczy niezaszczepionych wiernych.

Biskupi obu diecezji zawiesili także do odwołania wszystkie aktywności duszpasterskie i katechetyczne. Obaj duchowni odwołują się do słów papieża Franciszka, który 18 sierpnia powiedział, że „zaszczepienie się dopuszczonymi szczepionkami rekomendowanymi przez kompetentne osoby jest aktem miłości. Dzięki Bogu i pracy [wielu osób] dysponujemy dziś szczepionkami, które nas chronią przed Covid-19”. Ogłaszając decyzję biskup Giacomo Cirulli powiedział na konferencji prasowej, że „zaprasza do kontynuowania modlitwy, aby Bóg pomógł nam przeżyć ten długi [i trudny] czas w sposób rozsądny i zgodny z naszym sumieniem”.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Jak daleko można posunąć się w obawie przed chorobą ciała? Przed zapominaniem o tym, co najważniejsze, przestrzega w swojej najnowszej książce Janusz Szewczak:

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.