Włochy: Burmistrz chwalony za „integrację migrantów z mieszkańcami” usłyszał wyrok. Organizował fikcyjne śluby i zdefraudował pieniądze

Nasi autorzy

Włochy: Burmistrz chwalony za „integrację migrantów z mieszkańcami” usłyszał wyrok. Organizował fikcyjne śluby i zdefraudował pieniądze

Instytucja małżeństwa posłużyła burmistrzowi Riace do osiągnięcia osobistych korzyści, jednak teraz czeka go za to kara. Fot. Pixabay Instytucja małżeństwa posłużyła burmistrzowi Riace do osiągnięcia osobistych korzyści, jednak teraz czeka go za to kara. Fot. Pixabay Domenico Lucano, burmistrz kalabryjskiego miasta Riace, podawanego za przykład „udanej polityki integracyjnej z migrantami”, został skazany na 13 lat więzienia za organizowanie fikcyjnych ślubów migrantów z Włoszkami i migrantek z Włochami. Celem tego procederu było rzecz jasna zapewnienie przybyszom prawa pobytu na terenie Italii (a w rezultacie także obywatelstwa włoskiego). Od 2000 r. Lucano był uznawany za „ikoniczną postać polityka, który odniósł sukces w kwestii integracji obywateli Włoch z migrantami”. W 2010 r. uznano go za „jednego z najlepszych burmistrzów na świecie”, zaś w 2016 r. dwutygodnik „Fortune” pisał o nim jako o „jednej z najbardziej wpływowych osobistości”.

Był pewien, że zostanie uniewinniony. Sąd jednak był innego zdania, uzasadniając wyrok skazujący „udziałem w działalności grupy przestępczej, nadużyciem władzy, a także wymuszaniem środków finansowych i ich defraudacją”. W trakcie śledztwa wyszło bowiem na jaw, iż burmistrz wyłudził z funduszy Unii Europejskiej i ze środków państwowych ponad 500.000 euro, które na mocy wyroku musi zwrócić. W akcie oskarżenia uwzględniono rzecz jasna organizowanie fikcyjnych małżeństw, na co burmistrz przeznaczał środki z funduszu miejskiego przeznaczone do innych celów. „Dla mnie to wyrok śmierci. Nie mam słów. Nie spodziewałem się, że zostanę skazany”, powiedział Domenico Lucano po usłyszeniu wyroku.

Sekretarz włoskiej Partii Demokratycznej Enrico Letta napisał na Twitterze, iż według niego wyrok jest „okrutny” i „może skutkować przeforsowaniem buntu wobec wymiaru sprawiedliwości”. Odmienne stanowisko wyraził minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini, który uważa, iż „Kalabria nie zasługuje na oszustów i przyjaciół nielegalnych imigrantów”. Biorąc pod uwagę gigantyczne problemy Włoch zmagających się z falą nielegalnych uchodźców, trudno nie przyznać racji Salviniemu, popierającemu także polską i węgierską twardą politykę wobec nielegalnej migracji.

Źródło: Valeurs Actuelles, MM

Czy imigrancji potrafią się zintegrować? Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą przyjęcie ich pod swój dach? Mówi o tym w swojej książce ks. prof. Waldemar Cisło:

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.

Paweł Stachnik, ks. Waldemar Cisło

Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.