Właścicielom kin grożono śmiercią z powodu planowanej emisji filmu pro-life

Nasi autorzy

Właścicielom kin grożono śmiercią z powodu planowanej emisji filmu pro-life

Fot. Facebook@UnplannedMovie Fot. Facebook@UnplannedMovie

Policja prowadzi śledztwo w sprawie grożenia śmiercią dwóm kanadyjskim właścicielom niezależnych kin, ponieważ 12 lipca planują wyświetlenie filmu pro-life Unplanned (Nieplanowane). Film przedstawia w sfabularyzowanej formie przekształcenie się kierującej placówką aborcyjną Planned Parenthood Abby Johnson w rzeczniczkę obrony życia. Został napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Cary’ego Solomona i Chucka Konzelmana. Ze względów bezpieczeństwa producenci filmu usunęli ze swojej strony internetowej listę kanadyjskich kin – zarówno niezależnych, jak i sieci Cineplex oraz Landmark, w których będzie można go obejrzeć, Zrobili tak na prośbę pastora B. J. McKelviego, prezesa Cinedicon, kanadyjskiego dystrybutora filmu.

McKelvie potwierdził w rozmowie z LifeSiteNews, że dwóch właścicieli niezależnych kin powiadomiło policję po otrzymaniu pogróżek, które uznali za wiarygodne, i „boją się o swoje rodziny”. Inny właściciel kina był „nękany aż do skrajności”. Jeden z tych, którzy skontaktowali się z policją, odwołał zaplanowane seanse, ale pozostali „nie ustąpili”. Domniemane groźby śmierci są wymierzone w właścicieli niezależnych kin, ponieważ „nic się nie udało zrobić z Cineplexem albo Landmark”. Jak mówi McKelvie,„To tylko film. Temat jest z pewnością gorący. Jednak to tylko film. Według mnie to ironiczne, że mówią o wyborze, są za wyborem, ale nie dają ludziom wyboru, by iść na film”.

Rzeczywiście, liberalne media Kanady podkreślają zarzuty Abortion Rights Coalition of Canada (Kanadyjskiej Koalicji Praw Aborcyjnych), że film Unplanned to „propaganda”, rozpowszechnia „złośliwe oszczerstwa” i może „zachęcać fanatyków do popełniania aktów nękania lub przemocy wobec klinik lub lekarzy”. Film wszedł na ekrany w Stanach Zjednoczonych 29 marca, ale pomimo wrogości i opozycji w pewnych kręgach, nie dochodziło do grożenia komukolwiek śmiercią, powiedział jeden z producentów, Chuck Konzelman.

Unplanned osiągnął w USA 4 miejsce pod względem popularności i zarobił ponad 18 milionów dolarów, dostał najwyższą ocenę na portalu CinemaScore, który śledzi reakcję publiczności i doprowadził do tego, że wiele osób zmieniło swoją pozycję na rzecz ochrony życia. W Kanadzie początkowo nie był wyświetlany w kinach, ponieważ żaden dystrybutor nie zgodził się go przyjąć. Dopiero gdy wzrastające poparcie dla filmu przerodziło się w kampanię ad hoc Canada Wants Unplanned (Kanada chce Unplanned), która zapoczątkowała bojkot sieci Cineplex, McKelvie skontaktował się z producentami filmu, zirytowany doniesieniami o „zakazaniu” go w Kanadzie.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.